DKP/BÖG: TKP-ML’nin 50. yılını ve dağlarda savaşan gerillaları aynı savaş kararlılığıyla partimiz DKP/BÖG adına selamlıyoruz

TKP-ML’nin 50. yılını ve dağlarda savaşan gerillaları aynı savaş kararlılığıyla partimiz DKP/BÖG adına selamlıyoruz

 

Yoldaşlar,

Bugün TKP-ML’nin 50. yılı aynı zamanda Türkiye devrimin 50 yılını ifade ediyor. Geçen 50 yılda verilen mücadele, Türkiye devrim mücadelesinin geldiği aşama yürüttüğümüz mücadelenin zorluluklarını, engebelerini, zaferlerini bugün bir kez daha bize gösteriyor.

TKP-ML’nin 50. yılı aynı zamanda Türkiye devrim mücadelesinin bir mirasıdır. Başta İbrahim Kaypakkaya yoldaş olmak üzere Türkiye devrim tarihinin önderlerinin isimlerinin tarihe yazıldığı bir 50 yıldır. Bu 50 yıldır onların isimlerini taşımaktan, onların isimlerine uygun bir devrimci mücadele hattı kurmaktan ve bu noktada onların mücadelesini sürdürmekten onur duyuyoruz. İbrahim Kaypakkaya’dan bugüne, Denizlerden, Mahirlerden bugüne onların bıraktığı devrim mücadelesini birleşik devrim mücadelesiyle taçlandırmış bulunuyoruz.

Bu 50 yıl sadece TKP-ML’nin değil aynı zamanda partimizin, aynı zamanda tüm Türkiye devrimcilerinin 50 yılıdır. Bugün yürüttüğümüz mücadelede, bu 50 yıldır verdiğimiz mücadelede, 71 devrimci kopuşundan bugüne hem başarılarımız hem zaferlerimiz hem de eksikliklerimiz bizim hanemize büyüyen bir tecrübe ve deneyim olarak yazılmakta, birleşik devrim mücadelemizin önünü açmakta ve birlikteliğimizi güçlendirmektedir. Bugün TKP-ML TİKKO’nun yürüttüğü mücadelede kazandığı her başarı partimizin kazandığı, birleşik devrim mücadelemizin kazandığı bir başarıdır. Bizler birleşik devrim mücadelesini, TKP-ML’nin 50. yılını bu devrimci dayanışma ve devrimci birliktelik ruhuyla değerlendiriyoruz.

Bugün İbrahim Kaypakkaya yoldaş da Mao da bizim önderimizdir. Hem Türkiye hem dünya devrim önderleri bu anlamıyla devrim mücadelemizin ileriye taşınan önemli miraslarıdır. TKP-ML’nin 50. yılında bugün bir kez daha faşizmin saldırıları karşısında dimdik durduğumuzu ispatlıyoruz.  Her gün ekranlara çıkıp ‘devrimciler bitirdik, şu kadar kaldı, şu örgütü çökerttik’ diye açıklamalar yapıyorlar. TKP-ML’nin 50. yılı faşist Türk devletinin, AKP-MHP faşizminin yalanlarına verilmiş en net, en somut cevaptır. Biz devrimciler bu mücadeleyi 50 yıldır, 500 yıldır hiç bitmeden tükenmeden, dimdik en yüksek enerjiyle, en yüksek devrimci atılımla sürdürüyoruz. 71 devrimci atılımından bugüne bu mücadeleyi büyütmeye devam edeceğiz.

Bugün Türkiye metropollerinde, Kürdistan şehirlerinde patlayan her birleşik devrim bombası faşizmi sarsmakta, faşist iktidarı bir gün daha çöküşe yaklaştırmaktadır. Bizler devrimci dayanışmayı birleşik devrim mücadelesiyle ileri bir aşamaya taşımış bulunuyoruz.  Yenilmez bir birlikteliği örgütlemiş bulunuyoruz. Bugün HBDH bu gücün en somut ifadesidir. Ve biz bu güçle tüm devrim önderlerinin ve partimizin ve birlikte mücadele yürüttüğümüz yoldaşların, örgütlerin adlarını Türkiye sokaklarına, Kürdistan sokaklarına yazıyoruz. Faşizmi mutlaka yeneceğiz. Faşizmi mutlaka yok edeceğiz. HBDH’ın sloganı artık hepimizin tek bir sloganı, tek bir hedefidir.

Faşizmi yıkacağız, Özgürlüğü kazanacağız!

Şan olsun TKP-ML’nin 50. yılına!

Şan olsun mücadelemize!

Şan olsun birleşik mücadeleye!

Yaşasın Birleşik Devrim, Yaşasın TKP-ML!

DKP/BÖG

Not: TKP-ML ‘nin 50. yıl etkinliğinde yapılan konuşmadır.