HBDH Halil Aksakal Milisleri: Tuzla’da Bir Fabrikaya Sabotaj Eylemi Düzenledik!

HBDH Milislerinden Kayyum Darbesine Karşı Tuzla’da Eylem

18 Haziran günü sabah 10:00 sularında Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesinde otomotiv yedek parçası üreten fabrikaya HBDH Halil Aksakal Milisleri tarafından sabotaj eylemi düzenlendi. Fabrika milyonlarca lira zarara uğratıldı.

Kuzey Kürdistan’da süren kayyum darbesine karşı milislerimiz eylemler yapmaya devam ediyor.

Faşist-barbar AKP-MHP rejimi bir yandan halka zulmederken diğer yandan halkın iradesini gasp ederek çürümüş iktidarının ömrünü uzatmaya çalışıyor. Kayyumun atandığı günden bu yana direnişi ve başkaldırıyı kuşanarak faşist rejimin atadığı kayyumu tanımayarak sokakları tutan ve Colemêrg başta olmak üzere halkın belediyelerinin önünde nöbet eylemleri ve protestolar gerçekleştiren Kürt Halkı ve dostları yükselen faşizm dalgasına karşı birleşik mücadele temelinde demokratik özgür yaşamda ısrar etmektedir.

HBDH Milisleri olarak halkın safında yer almaya devam edecek Kürt halkına ve birleşik mücadelenin demokratik kazanımlarına karşı gelişen saldırılar son buluncaya kadar bulunduğumuz her yerde ansızın eylemler yaparak cevap vermeye devam edeceğiz.

İşgal, sömürü ve kayyum rejimine karşı yapılan eylemlerle tüm gençlere ve halkımıza çağrımızdır; “Gün sokağa çıkma faşizmden hesap sorma günüdür’’

Yaşasın HBDH!

Yaşasın Birleşik Devrimimiz!

Faşizmi Yıkacağız Özgürlüğü Kazanacağız!

HBDH Halil Aksakal Milisleri