HBDH Milisleri: İstanbul ve İzmir’de Lüks Yatları Ateşe Verdi

HBDH Milisleri: İstanbul ve İzmir’de Lüks Yatları Ateşe Verdi

Ataköy Marina ve Pendik Marina’da yer alan iki lüks yat 26 Temmuz 2019 günü tarafımızca ateşe verilerek imha edilmiştir. Yine geçtiğimiz günlerde İzmir’de bulunan bir lüks yat daha aynı yöntemle imha edilmiştir.

Bu yatlar, işçilerin, emekçilerin alınterini, emeğini sömürerek zenginleşen, AKP’nin talan ve yağma siyasetinin sonucu kasalarını parayla dolduran, savaştan, sömürüden, işgalden ve sömürgeden beslenen sınıflara aittir.

Bu eylemimiz; işçileri, emekçileri aşağılayarak işten atan, maaşlarına el koyarak kendilerine lüks hayatlar kuran patronlara yöneliktir.

Yine son günlerde, AKP-MHP faşizmi başta Kürt halkı olmak üzere tüm bölge halklarını yeni bir işgal hareketi ile tehdit ediyor. DAİŞ’in büyük ortağı AKP, çetelerin yapamadığını şimdi Rojava sınırına asker yığınağı yaparak kendisi yapmak istiyor. Bu bölgeyi yangın yerine çevirmek, halkları ateşe atmak demektir. Ancak bilinsin ki orada ateşlenen her işgal ve katliam fitili, İstanbul’da, İzmir’de kendilerini de yakacaktır. Savaştan, işgalden ve faşizmden beslenerek zenginleşenler ve kendilerine lüks hayatlar kuranların peşini bırakmayacağız.

Ezilen halkların tek bir küçük çocuğu gece huzurlu uyuyamıyorsa, bu savaştan beslenenlerde yatağında rahatça uyuyamayacaktır.

Kahrolsun Faşizm

Yaşasın Halkların Birleşik Devrim Mücadelesi

HBDH Milisleri

26.07.2019