HBDH’dan İstanbul Kartal’da Marinaya Eylem

HBDH’dan İstanbul Kartal’da Marinaya Eylem

25 Ocak 2019 günü İstanbul Kartal Dragos Marina’da demirli halde bulunana çeşitli boyutlarda ki 6 tekne “HBDH Sakine Cansız İntikam Milisleri” olarak tarafımızca imha edilmiştir.

Bugün Erdoğan eliyle yürütülen faşizm, ülke ve bölge halklarının yaşamını cehenneme çevirmiş, her yeri zulüm tarlasına dönüştürmüştür. Bu zulüm ve korku tarlasının içerisinde bir kardelen misali doğan birleşik gücümüz HBDH, faşizmin kalelerine, askeri ve ekonomik gücüne nefes aldırmadan bedel ödetmektedir.

Daha dün yaşanan Elazığ depreminde görüldüğü gibi halklar yaşam mücadelesi verirken, faşizmin kurumlarından Türk Kızılay’ı bağış adı altında vurgun derdine düşmüştür. Emekçi yoksul halkların hayatlarını enkaz altında bırakanlar, milyon dolarlık yatlarda, konaklarda, saraylarda depremlerden, savaşın acılarından, yoksulun çilesinden uzak, kurdukları dünyada ayrı bir yaşam sürmekte, para kazanmaya devam etmektedirler.

Bir tarafta soğuktan donarak ölenler, açlıktan intihar edenler, işyerinde katledilen işçiler, toprağı değerleri yağmalanan Kürtler, üzerine çarpı atılan Aleviler, katledilen kadınlar, diğer tarafta faşist zorbalıkla servetlerine servet ekleyenler.

HBDH olarak faşizmi, bu sömürü saltanatını yıkacak, alt üst edecek “Depremi” yaratmaya geliyoruz. Tüm ezilen halklara, işçi sınıfına, gençlere, kadınlara çağrımızdır. Görüldüğü gibi patronların ekonomisinden yoksula ekmek, savaş ve işgal baronlarından halklara barış, mahkemelerinden adalet, okullarından gelecek çıkmadı çıkmayacak. Faşizmi topyekün silahla, ayaklanma ve serhildanlarla yıkmanın dışında tek bir yol yoktur.

09 Ocak 2013 günü Paris’te katledilen, yaşamı faşizme ve sömürgeciliğe karşı hep kavga ile geçen Sakine Cansız yoldaşın mücadele kararlılığı ile gençlere ve kadınlara sesleniyoruz; “…kavgamız yaman, çekici ve birleştiricidir. Yüreğimi bilincimi ve gücümü zafer kavgasına salıyorum…”

Bu birleştiricilikle zafere yürüyoruz. Her yeri eylem alanına çevirmeye, zulmü yıkmaya, HBDH çatısı altında zafere ortak olmaya çağırıyoruz.

 

HBDH Sakine Cansız İntikam Milisleri