Murat Tekgöz

Murat Tekgöz

Ölümsüzleştiği tarih: 6 Mayıs 2016

Murat Tekgöz yoldaş, ailesi Dersim Ovacık Pozvenk (Yenisöğüt) köyünden olmakla birlikte 1987 Elazığ doğumludur. Devrimci düşüncelerle ve partimizin görüşleriyle üniversiteyi okuduğu Dersim’de tanışmıştır. Kısa bir süre yerel faaliyette örgütlenmiş ve devrimci mücadele yürütmüştür.

2013 yılında TİKKO saflarında yerini almıştır. Mütevazılığı, yoldaşlarına bağlılığı ve halk sevgisi ile yoldaşlarına ve halkına örnek bir devrimci olmayı başarmıştır. Faaliyet yürüttüğü alanlarda kitlelerle çabuk diyalog kurabilen ve onların dünyasına girmeyi başarabilen, bu anlamıyla bölge köylüleri tarafından oldukça sevilen bir yoldaş olmuştur.

Murat Tekgöz yoldaş, 6 Mayıs 2016 tarihinde devrimci bir görev için bulundukları Geyiksuyu-Okurlar (Askesor) köyü kırsalında düşmanla yaşanan çatışmada Haydar Argal yoldaşla birlikte ölümsüzleşti.

Parti adı “Rıza” olan Murat Tekgöz yoldaş ölümsüzleştiğinde TKP-ML Militanı TİKKO Savaşçısıydı.

Murat Tekgöz yoldaş Hakan Çakır yoldaşla birlikte

 

Murat Tekgöz yoldaşın sesinden Karanfil türküsü…

 

Murat Tekgöz ve Haydar Arğal  yoldaşların Dersim Geyiksuyu‘nda ölümsüzleşmelerinin ardından İstanbul Gülsuyu’nda TKP/ML TİKKO militanlarından yazılama.

Murat Tekgöz ve Haydar Arğal yoldaşların Dersim Geyiksuyu‘nda ölümsüzleşmelerinin ardından İstanbul Gülsuyu’nda TKP/ML militanlarından pankart.