Partimizin 47. Kuruluş Yıldönümünde Kongreyle Zafere!

Partimizin 47. Kuruluş Yıldönümünde Kongreyle Zafere!

 

Partimiz TKP-ML’nin, kuruluşundan 47 yıl sonra gerçekleştirmiş olduğu 1. kongresini coşkuyla selamlıyor, ezilen halklara ve devrim mücadelemize ışık tutacağı inancını ve bilincini taşıyoruz. Önder Kaypakkaya yoldaş, 24 Nisan gibi soykırım günü olarak hafızalardan hiç silinmeyecek tarihi bir günde partimizin kuruluşunu ilan ederek, soykırımın gerçekleştiği topraklarda devrimin partisini kurdu. 24 Nisan Türkiye ve Türkiye Kürdistan’ı topraklarında sadece yıkımın ve soykırımın günü olarak değil, aynı zamanda ülke devriminin öncüsü olan Komünist Parti’nin kuruluş günü olarak sınıf mücadeleleri tarihinde yerini almıştır. Bu açıdan 24 Nisan tarihinin diyalektiği iyi anlaşılmalı ve anlatılmalıdır.

Kuşkusuz yarım asırlık tarihimizle birlikte son yıllarda partimize dönük gerçekleştirilen darbeci-tasfiyeci saldırılarının ardından düşman sevinmiş, dostlar da gözlerini partimize ve yapacaklarımıza çevirmişlerdir. Görevlerimizin ve beklentilerin yarattığı ağır sorumluluk gün be gün artmış, gerçekleştirilen kongreyle birlikte yaşatılmaya çalışılan umutsuzluk ve güvensizlik ortamı dağılmaya başlamıştır. Elbette ki 1. Kongre parti tarihimiz ve devrim mücadelemiz açısından bugün atılan en ileri adım olmakla birlikte esas belirleyici olan kongre kararlarını gerçekleştirmek, partimizi hak ettiği yere getirmek, halk savaşını büyütmek olacaktır.

Düşman operasyonları, darbeci-tasfiyeci süreç, faşizmin ezilenlere ve devrimcilere yönelik gerçekleştirdiği saldırılar çerçevesinde değerlendirme yapılacaksa, TKP-ML olarak 1. Kongremiz, tüm baskı ve saldırılara bir cevap niteliğindedir.

Kongremizle birlikte açığa çıkan en önemli başlıklar içerisinde şüphesiz Komünist Kadınlar Birliği’nin kurulması yer almaktadır. Kadın örgütümüzün kurulması; partimizin gelişim düzeyini göstermesi, parti içerisinde kadın kadroların daha fazla karar mekanizmalarında yer almaları, ataerkiyle mücadelede güçlü bir mevzi yaratılması açısından müthiş bir coşku ve heyecan yaratmıştır.

Artık söyleyecek sözümüz az, yapacak işimiz çoktur. Bugün durup bekleme, “Hadi görelim”ci yaklaşımlar gösterme yerine, herkesin bulunduğu cepheden partimizin kararlarını sahiplenme ve bunları hayata geçirme görevini üstlenmesi gerekir. Bugün hepimiz için kendi benimizi “BİZ”le değiştireceğimiz bir süreç başlıyor.

 

Şan Olsun Partimizin 47. Kuruluş Yıldönümüne!

Partiyle Devrime Şan Olsun 1.Kongremize!

Yaşasın Partimiz TKP-ML, Halk Ordumuz TİKKO, Gençlik Örgütümüz TMLGB,

Yaşasın Kadın Örgütümüz KKB!

Yaşasın Halk Savaşı!

 

TKP-ML TİKKO Rojava Komutanlığı

27 Nisan 2019