Rojava’da İbrahim Kaypakkaya Bir Etkinlikle Anıldı

Rojava’da İbrahim Kaypakkaya Bir Etkinlikle Anıldı

DEVRİMİN İSTEMİ VE EYLEMİDİR İBRAHİM KAYPAKKAYA!

 

Yılgınlığa, bitkinliğe ve korkaklığa inat kendinden sonrakilere, yüreğini mavzere sürmeyi öğreten, duruşu ile önder, düşünceleri ile yolumuzu aydınlatan İbrahim Kaypakkaya’nın 47.  ölümsüzlük yıldönümü vesilesiyle 19 Mayıs 2019’da Rojava’da bir etkinlik daha düzenlendi.

Şehid Eylem Taburu’nda saat 20.00’da başlayan etkinlik Kürtçe ve Arapça açılış konuşması ile başladı.

 

İbrahim Kaypakkaya bizi birbirimize yoldaş eden devrim ateşi olarak içimizde yaşıyor!

Etkinliğe Tekoşîna Anarşist, DKP/BÖG, Şehid Nubar Ozanyan Taburu savaşçıları ve Malbata Şehîdan‘ın yanı sıra İbrahim Kaypakkaya video hazırlığında emeği geçen dostlar katıldı.

 

Şafağın gün doğumunda

baharı müjdeleyen

kardelendir o

Cesarettir, isyandır

Zafere yürüyen kavgadır o

 

İbrahim Kaypakkaya şahsında tüm güneşe uğurladıklarımız için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından TKP-ML Ortadoğu Parti Komitesinin hazırladığı Arapça ve İngilizce açıklamalar okundu. Til Temir Malbata Şehidan’ın da katıldığı etkinlikte yapılan konuşmada ise “Şehitlerimize bağlılık yeminimiz onların bıraktığı yerden devam etmek olacaktır” denildi.

İbrahim Kaypakkaya anması için hazırlanan sinevizyonun izlenmesinin ardından etkinlik DKP/BÖG ve TKP-ML TİKKO savaşçılarının kolektif emeğiyle gerçekleştirdiği müzik dinletisi ile devam etti. Etkinlikte birçok dilde direniş türküleri ve marşları söylendi. Etkinlik Şehid Nubar Ozanyan Taburu savaşçılarının Ermenice ezgi olan “Araradn Aratch”ı söylemesiyle sona erdi.