TKP-ML Enternasyonal Büro: FKP Önderlerinden Julius Giron’un Katledilmesini Lanetliyoruz!

FKP Önderlerinden Julius Giron’un Katledilmesini Lanetliyoruz!

Ka Nars Yoldaşın Anısı Mücadelemizde Yaşayacak!

Filipinler Komünist Partisi MK-SB üyesi Julius Giron (Ka Nars) yoldaşın faşist Duterte rejiminin kolluk güçleri tarafından doktoru Maria Lourdes Tangco ve yardımcısıyla birlikte katledilmesini TKP-ML olarak büyük üzüntü ve öfkeyle lanetliyoruz.

Dünyanın tüm faşist yönetimleri gibi, Filipinler devleti de silahsız devrimcileri katlederek ardından “ilk ateşi onlar açtı”, “çatışmada öldürüldüler” gibi yalanların ardına gizlenmeye çalışmaktadır. Ancak gerçekleri gizlemeye hiçbir iktidarın gücü yetmez! Bu planlı cinayet, Filipinler faşist rejiminin komünistlere karşı çaresizliğinin de ifadesidir.

70 yıllık yaşamının büyük kısmını Filipinler devrimine adamış Ka Nars yoldaşın katledilmesi, Duterte rejiminin halka ve devrimcilere karşı işlemiş olduğu suçlara bir yenisini daha eklemiştir. 1971 yılından bu yana Filipinler Komünist Partisi üyesi olan ve Parti içinde büyük sorumluluklar alan, Marcos sıkıyönetim döneminde tutuklanarak her türlü işkenceye karşın komünist olmanın gereklerini yerine getiren ve ardından hapishaneden firar ederek tekrar mücadeleye aktif olarak devam eden Ka Nars yoldaşın anısı ve mücadelesi önünde saygıyla eğiliyoruz. Anısı mücadelemizde yaşayacak!

TKP-ML adına Filipinler Komünist Partisi’yle olan dostluk ve dayanışma duyguları ifade ediyoruz!

Devrim ve komünizm şehitleri ölümsüzdür!

Yaşasın enternasyonal dayanışma!

TKP-ML Enternasyonal Büro

20 Mart 2020

Englısh: https://www.tkpml.com/tkp-ml-international-bureau-we-condemn-the-massacre-of-julius-giron-one-of-the-leaders-of-communist-party-of-philippines-the-memory-of-comrade-ka-nars-will-live-in-our-struggle/

French: https://www.tkpml.com/bureau-international-du-tkp-ml-nous-condamnons-lassassinat-du-camarade-julius-giron-un-des-leader-du-parti-communiste-des-philippines-la-memoire-du-camarade-ka-nars-continuera-de-vivre-dans-notre/