TKP-ML OPK: İŞGALCİLER YENİLECEK, HALKLARIN DİRENİŞİ KAZANACAK!

  İŞGALCİLER YENİLECEK, HALKLARIN DİRENİŞİ KAZANACAK!

14 Haziran itibariyle faşist Türk devleti, sivillerin yaşadığı yerleşim yerleriyle Medya Savunma Alanlarına yönelik onlarca uçakla hava saldırısı düzenledi.  Şengal, Maxmur, Karacok, Miştenur bölgesinin yanısıra Xenesor ve Serdeşt hastaneleri de faşist Türk devletinin hedefleri arasında yer aldı. Bu saldırılarda çok sayıda sivilin yaralandığı ilk elden gelen bilgiler arasında…

Öncelikle bu saldırılar bir kez daha göstermiştir ki faşist Türk devleti içerde yaşadığı yönetememe krizi karşısında çareyi yine Kürt halkına saldırarak çözme yoluna girmiştir. TC. Irak Kürdistanı ve Rojava’da işgalci ve ilhakçı bir pozisyondadır. Türk devleti özellikle gerilla karşısında son dönemde medya savunma alanlarındaki işgalini kalıcı hale getirmek istemektedir. Onlarca savaş uçağının kullanıldığı bu saldırıda amaç öncelikle Kürt Ulusal Özgürlük Hareketi’nin önderliğini imha ederek Kürt özgürlük mücadelesini tasfiye etmektir. Bir süredir özellikle “Kandil Operasyonu” olarak gündeme getirilen Medya Savunma Alanlarının işgalinin yaygınlaştırılarak sürdürülmesinin perde arkasında, aynı zamanda ABD emperyalizminin bölge üzerinde orta ve uzun vadeli geliştirmek istediği planların da payı mevcuttur. Ortadoğu’da Kürt halkına dayatılan işbirlikçiliğe karşı Kürt Özgürlük Hareketi’nin sergilemiş olduğu direniş karşısında hava sahasını kontrol eden ABD emperyalizmi, bu saldırılara onay vermiş ve desteklemiştir. ABD emperyalizmi ve Türk devleti, KDP çizgisinde işbirlikçi bir Kürt gerçekliği istemektedir. Bu çizginin önündeki en önemli engel PKK’dir.

AKP-MHP faşist yönetimi yaşadığı ekonomik krizin siyasal bir krizle birleşerek sonunu hazırladığının farkındadır. Kendi tabanının bir kısmı da dahil her geçen gün daha fazla insan eskisi gibi yönetilmek istememektedir. Halk kitlelerinin arayışının sistem dışı arayışlara yönelmesi ise en büyük korkularıdır. Faşist Türk devleti, kitlelerin mevcut durumuna karşı çareyi şovenizmi derinleştirmekte ve “teröre karşı mücadele” adı altında halk kitlelerinin arayışını baskılamakta aramaktadır. Ancak şunu açıkça ifade etmek gerekir ki, bu saldırılar AKP-MHP faşist kliğinin son çırpınışlarıdır.

Türk devletinin Medya Savunma Alanları ve gerilla bölgelerine yönelik gerçekleştirdiği işgal ve imha saldırılarına karşı birleşik mücadeleyi geliştirmek ve saldırılar karşısında set oluşturmak gerekmektedir. Onun için çeşitli milliyet ve inançlardan emekçi halkımızı faşizmin saldırılarına karşı mücadeleyi büyütmeye, aktif direnişi her tarafa yaymaya davet ediyoruz.

Aynı zamanda her alanda özgürlük ve demokrasi güçleriyle beraber faşist saldırıların karşında olacağımızı ve Kürt Özgürlük Mücadelesi ve Hareketi’nin yanında yer alacağımızı bir kez daha beyan ediyoruz.

KAHROLSUN İŞGALCİ-İLHAKÇI- SOYKIRIMCI FAŞİST TÜRK DEVLETİ!

YAŞASIN KÜRT HALKININ ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ!

YAŞASIN BİRLEŞİK DEVRİMCİ MÜCADELEMİZ!

 

TKP-ML ORTADOĞU PARTİ KOMİTESİ

15 Haziran 2020

French: https://www.tkpml.com/comite-moyen-orient-du-tkp-ml-les-occupants-seront-vaincus-la-resistance-triomphera/