TKP-ML TİKKO Genel Komutanlığı: BİLİNÇ İRADE ve DİRENİŞ KAZANDI!

BİLİNÇ İRADE ve DİRENİŞ KAZANDI!

 

Tarih ve an bir kez daha göstermiştir ki bilinç ve kararlılık, irade ve direniş karşısında ne açlık yüklü mevsimler ne acı dolu günler direnebilir. Kazanan yine devrimci irade oldu. Kazanan, halkın özgürlük talebi ve direnişi oldu. Bir kez daha direniş ve kararlılık karşısında hiçbir faşist gerici gücün duramayacağını gördük. Bilinçli ve inançlı yürekler var olduğu sürece zalimin zulmü karşısında hiç kimse diz çökmeyecektir.

Emek ve özgürlük düşmanı faşist TC devleti ve onun günümüzdeki yürütücüsü AKP-MHP hükümeti açlık grevi ve ölüm orucu direnişi karşısında geri adım atmak zorunda kaldı. Bir kez daha faşizmi yıkma ve tecriti kırma istem ve ihtiyacı, direnişin yaygınlığı ve desteğin büyüklüğüyle görüldü. Direnişin kendisi şunu gösterdi ki, tutsakların talepleri başta beyaz tülbentli Kürt anaları ve zindan direnişçileri olmak üzere tüm emekçilerin ve ezilenlerin istem ve talebidir.

Ülkenin dört bir yanından Avrupa’ya dalga dalga yayılan görkemli direniş, faşizmi ve tecriti sarsan bir direniş dalgasına dönüştü. Bu direniş bir kez daha gösterdi ki, Kürt ulusunun özgürlük istemi Türkiye halkının özgürlük istemiyle ortaklaştırılıp büyütüldüğünde yenilmez bir güç olur. Taleplerin ortaklığı mücadelenin başarısı ve zaferinin ortaklığını da beraber getirir.

Direnişi büyüten ve başarıyı kazandıran başta feda eylemcileri Zülküf Gezen, Ayten Behçet, Zehra Sağlam, Medya Çınar, Yonca Akıcı, Siraç Yüksek, Mahsum Pamay, Ümit Acar ve Uğur Şakar’ı, açlık grevinin öncülüğünü yapan Leyla Güven’i, direnişin sokaklarda öncülüğünü yapan beyaz tülbentli anaları ve tüm özgürlük direnişçilerini selamlıyoruz. Direnişe dahil olan Partimiz tutsakları Hiyem Yolcu ve Haydar Sönmez yoldaşlarımızın ve tüm Türkiyeli devrimci tutsakların direnişlerini selamlıyoruz. Onurlu duruşlarını sahiplenme ve mücadele kararlılıklarını sürdürme sözümüz yineliyoruz.

 

ŞAN OLSUN ÖZGÜRLÜK İÇİN BEDENLERİNİ TUTUŞTURANLARA!

SELAM OLSUN DİRENENLERE!

KAHROLSUN FAŞİZM, YAŞASIN MÜCADELEMİZ!

 

TKP-ML TİKKO GENEL KOMUTANLIĞI

27 MAYIS 2019