TKP-ML TİKKO Genel Komutanlığı: Faşizme ve İşgale Karşı İsyanı Her Tarafa Yayalım

 FAŞİZME VE İŞGALE KARŞI İSYANI HER TARAFA YAYALIM,

FAŞİZMİ YIKALIM, ÖZGÜRLÜĞÜ KAZANALIM!

 Faşist Türk devleti 10.02.2021 gece saat 03:00 sıralarında yoğun hava saldırısı ve devamında yaptığı indirmelerle medya savunma alanlarına yönelik yeni bir işgal saldırısının startını vermiş bulunuyor. TC, yanına işbirlikçi KDP’yi ve Roj Peşmergelerini de alarak bu alanlarda işgal saldırısını derinleştirerek kalıcılaştırmak ve gerillayı tümden kuşatarak imha etmek istemektedir.

Geçen sene Heftanîn işgaliyle bunu deneyen Türk Ordusu, gerilla karşında ağır darbeler alarak çekilmek zorunda kalmıştı. Şimdi de şansını Gare alanında deneyen TC’nin sonu Heftanîn’dekinden farklı olmayacaktır. Gerillanın yaratıcı darbeleri karşısında yenilmeye mahkum olacaktır. Türk ordusu daha ilk hamlesinde başta üst rütbeli subaylar olmak üzere ağır kayıplar almış durumdadır.

Faşist TC devleti, içeride siyasi ve ekonomik olarak ağır bir kriz yaşamaktadır. Kitleleri yönetmekte zorlanan AKP/MHP faşist iktidarı, Kürt halkına yönelik saldırılarını artırarak ömrünü uzatmak istemektedir. Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin haklı taleplerini saldırı-gözaltı-tutuklama furyasıyla karşılayan, işçi direnişlerine polis barikatlarıyla yanıt veren Türk devleti, Kürt halkının özgürlük taleplerini de askeri operasyon ve işgal harekatlarıyla karşılamaktadır.

Bu saldırı dört parça Kürdistan’da bulunan tüm Kürt halkınadır. Bu işgal saldırısını diğerlerinden farklı kılan, saldırının doğrudan KDP ile işbirliği içerisinde hazırlanarak devreye konulmasıdır. Faşist TC devleti, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genel Kurmay Başkanı Yaşar Güler’in yakın tarihte Irak’ı ve KDP yöneticileri ile Mesut Barzani’yi ziyaret etmesinin ardından, başta Şengal, Rojava’nın Derik şehri olmak üzere gerilla alanlarına yönelik kapsamlı saldırı planlarının hazırlığında son aşamaya geldiklerinin sinyalini vermişti. KDP, Kürt ulusuna ihanet ederek safını Türk egemen sınıflarının ilhakçı-işgalci politikalarından yana belirlemiştir. Yapılan işgal saldırısına Peşmerge ve Roj Peşmergeleri de aktif şekilde destek vermektedir. Peşmerge, bu savaşta doğrudan TC ordusunun üniformasını giyerek gerillanın karşısına geçmiştir. Irak Kürdistanı ve Rojava halkı, Peşmerge’nin bu ihanetine kesinlikle onay vermemektedir. Kürt halkı, özgürlük davasının karşısında duran Peşmerge’nin ihanetini asla unutmayacaktır.

Kürt ulusal özgürlük hareketinin dostları, partimiz TKP-ML ve halk ordumuz TİKKO, bu saldırılar karşında PKK’nin, HPG’nin, YJA Star gerillalarının ve Kürt ulusunun yanındadır. İşgalcilerin saldırılarına karşı barikat olmak için, bugün Kürt halkı ile birlikte direnişi her alana yaymak gerekmektedir. İşgal saldırılarına karşı sokakları, okulları, fabrikaları, tarlaları birer direniş mevzisine çevirerek savaşacak ve özgürlüğü kazanacağız. Faşizme ve işgale karşı çakan her kıvılcımı, dipten gelen fırtınanın bir damlasına dönüştürelim. Birleşik devrimci mücadeleyi büyütelim.

İşgalciler Yenilecek, Kürt Özgürlük Mücadelesi Kazanacak!

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

Yaşasın Halk Savaşı!

 

TKP-ML TİKKO GENEL KOMUTANLIĞI

Şubat 2021