GÜNCELLENİYOR…..

 

TKP-ML Merkezi Yayın Organı olan İŞÇİ KÖYLÜ KURTULUŞU sayıları aslına bağlı kalarak restore edilmektedir.

İKK faşist diktatörlük koşullarında illegal olarak çıkartılmış olan bir kitle yayın organıdır. Bu kitle yayın organı doğrudan merkezi önderlik denetiminde çıkartıldığı gibi bölge komiteleri ya da il komiteleri tarafından da (özel sayı olarak) çıkartılmıştır.

Gerek faşist diktatörlüğün ağır baskısı ve gerekse de bu türden nedenlerden dolayı düzenli bir İKK arşivinden söz edememekle birlikte, partimizin arşivinde olan sayılar restore edildikçe paylaşıma açılacaktır.

Önemle belirtmek gerekir ki, paylaştığımız İKK sayıları orijinal belgelerdir. Bu nedenle kimi belgelerin yıpranmışlığı, yer yer okuma zorluğuna neden olsa da aslına bağlı kalınmıştır. Elimizde olan ancak yıpranmışlığı nedeniyle okuma imkanı bulunmayan İKK sayıları için ise Batı Avrupa’da orijinalinden birebir kopya edilip basılan sayılar kullanılmıştır.

Bu anlamıyla İKK arşivi güncellenmektedir.

Okurlarımızın arşivlerinde var olan İşçi Köylü Kurtuluşu sayılarını [email protected] ve [email protected] adreslerine e-posta olarak göndermeleri arşivimizi zenginleştirecektir.

İKK sayıları (çıkartıldıkları döneme göre) arşivlenmiştir. Okumak ya da indirmek istediğiniz İKK sayıları için dönem klasörlerinin üzerine tıklayınız.

 

I. Konferans (Şubat 1978)

II. Konferans (Ocak 1981)

III. Konferans (Ekim 1987)

 

IV. Konferans (Ekim 1991)

 

V. Konferans (Mayıs 1993)

 

VI. Konferans (Temmuz 1995)

 

VII. Konferans (Temmuz 2002)

 

VIII. Konferans (Ocak 2007)