Enternasyonal Özgürlük Taburu Savaşçıları Serekaniye Cephesinde Savaşı Değerlendiriyor

Enternasyonal Özgürlük Taburu Savaşçıları

Serekaniye Cephesinde Savaşı Değerlendiriyor

“Küçüçük Serekaniye büyük bir yürekle direnmeye devam ediyor. Tüm faşist ordulara, selefi, cihadist ordulara karşı bir avuç insan bütün yüreğiyle burada direnişi büyütmeye çalışıyor. Kuşkusuz Kobani nasıl ki Rojava Devriminde önemli bir dönüm noktası olduysa direnişimizde gelecek açısından önemli bir dönüm noktası olmaya adaydır.

Şimdiden tüm yoldaşları selamlıyorum.

Tekrar merhaba yoldaşlar.

Bugün de işte direnişin onuncu günündeyiz. Dün akşam saat on gibi ateşkes ilan edildi. Şu an sesler geliyor mu bilmiyorum ama çok ateşkesin bir karşılığı yok yani. En azından onlar için bir karşılığı yok. Şu an mevcut bir saldırı hali yok ama genelde böyle işte noktalara atış yapmaya devam ediyorlar. Dün özellikle önceki gün çok ama çok yoğun saldırdılar. İşte özellikle bu Erdoğan’ın iki günde alacağız, 24 saatte alacağız dediği için, onun karşılığını almak istedi. Ama olmadı. Gelen çetelerin hepsi kırıldı. Şu an hiçbirinin esamisi okunmuyor. Hepsi bir köşesinde oturmuş artık yeni bir saldırı ya da ateşkesi bozmayı bekliyorlar. Ama bütün arkadaşların durumu iyidir. Hepsinin morali çok iyi. Çünkü bu ateşkes buradaki direnişin sonucu. Onların zorlanmasının sonucu ortaya çıktı. Çünkü burada zorlanan biz değiliz onlar. Onlar bugün on gündür Serekaniye’ye girmeye çalışıyorlar ama bir adım bile atamadılar. Bu onların kendi açısından, kendi tarafından bir ayıbı. Bir utancı. Ama bizim tarafımızdan büyük bir gurur yani. Çünkü biz on gündür bu Serekaniye’Yi savunuyoruz. Bir adım bile içeri adım atmış değiller.

İşte bugün tam ne olacağı belli değil. Herkes mevziisinde. Herkes yerini tutuyor. Herkes önceki mevziisinde. Yani fırsat olsa, bir Serekaniye’yi gezdirebilsek ya da gösterebilsek yoldaşlara, her tarafta çete cenazesi, imha olmuş çete panzerleri, yani her taraf ÖSO’cularla dolu, çetelerle dolu. Yani Türk devletinin kötü çocuklarıyla dolu burası hep.

Kendi kendilerine sadece mermi atmış oluyorlar. Bu kadar. Bizim için bir zorlayıcı hiçbir şey yok. Arkadaşlar çok rahat. Herkesin morali de çok yerinde. Biz buraları bırakmıyoruz. Bunlarda farkına vardılar. Varacaklarda. Nasıl ki biz Rojava topraklarında DAİŞ’i yenilgiye uğrattıysak, şu an Serekaniye’de de Türk devletinin o DAİŞ ve türevi çocuklarını yenilgiye uğratacağız. Bu Rojava topraklarında özellikle Serekaniye’de Ulaş yoldaşın, Orhan yoldaşın, Baran yoldaşın adım attığı, pratik yürüttüğü sokaklarda geri adım atmak bizim harcımız değil. Biz zaten harcımızı onlardan alıyoruz. Onlar nasıl ki bu topraklarda bedel ödediyse, nasıl ki sahip çıktıysa bizde aynı onlar gibi sahip çıkacağız. Bir Partizan’a yakışır gibi, bir Partizan’a yaraşır gibi burada direnmeye devam edeceğiz. Ediyoruz da. Hiçbir yoldaşın bundan şüphesi olmasın. Bizim başımız dik yüzümüz gülüyor. Keyfimiz yerinde. Bu savaş bitecek ve ne olursa olsun bu savaşın kazananı biziz. Şu anda biziz. Hep de biz olacağız çünkü bu bizim haklı savaşımız. Bu bizim haklı savaşımız onların ise işgali. Ve dolayısıyla haklı savaşlar hep kazanır.

O yüzden bütün yoldaşlara buradaki yoldaşlarında selamı var. Bütün yoldaşlara selamlarımızı gönderiyoruz.

En yakın zamanda görüşmek üzere herkes kendine çok iyi baksın.”

Englısh: https://www.tkpml.com/international-freedom-battalion-fighters-evaluates-war-on-the-serekaniye-front/