EÖT Savaşçıları Zürih’te Anıldı

EÖT Savaşçıları Zürih’te Anıldı

Faşist Türkiye Devletinin Rojava’ya yönelik işgal saldırısında şehit düşen DKP/BÖG MK üyesi Aynur Ada (Göze Altınöz), DKP/BÖG savaşçısı İmran Fırtına (Yasin Aydın), DKP/Birlik MK üyesi Ceren Güneş (Özge Aydın) ve MLKP savaşçısı Demhat Günebakan (Kerem Pehlivan) için Zürih’te anma töreni düzenlendi.

Enternasyonal Özgürlük Taburu (EÖT) adına yapılan anma şehit düşenlerin şahsında Enternasyonal Marşı eşliğinde yapılan bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Ardından şehit düşen enternasyonal savaşçıların görüntülerini ve mesajlarını içeren bir sinevizyon gösterimi yapıldı.

Anmada EÖT, MLKP, DKP/BÖG, DKP/Birlik ve MKP Avrupa Komitesi’nin mesajları okundu.

Anmada Rojava’yla canlı video bağlantısı yapıldı. Video bağlantısı yapılan DKP/Birlik ve EÖT savaşçıları konuşmalarında: “Bu savaş üzün süreli bir savaş olacak. Tüm devrimci güçlerin gericilikle kuşatılmış Rojava devrimini her türlü araçlarla desteklenmeli” diyerek dayanışma çağrısında bulundular.

Devamında daha önce Rojava’da beraber savaştıkları yoldaşları anılarını paylaştılar. Ayrıca DKP/BÖG, MLKP, TKP-ML Komünist Kadınlar Birliği gibi komünist – devrimci yapılar konuşma ve mesajlarını sundular.

TKP-ML Zürih Taraftarları