HBDH Agir Kop Milisleri: “Kürt Halkının Doğuşunu Selamladık”

 Kürt Halkının Doğuşunu Selamladık

4 Nisan 2022 günü akşam saatlerinde İstanbul Arnavutköy’de Agir Kop Milislerimiz, Kürt halkının kendi doğuşu olarak ilan ettiği, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın 73. Doğuş yılı sebebiyle havai fişekli bir kutlama gerçekleştirdi. Milislerimiz bu eyleminin ardından üslendikleri alana ulaşmışlardır.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın uluslararası komployu parçaladığı, direnişi ile bütün dünya halklarına ilham olduğu dönemi yaşıyoruz. Sayın Abdullah Öcalan’ın şahsında cisimleşen özgürlük mücadelesini sonuna kadar büyüteceğimizi bir kez daha ilan ederiz. Onun özgürleşmesi başta Kürt ve Ortadoğu halkları açısından en önemli mücadele dinamiğidir. Onun üzerindeki tecritin kaldırılması ve özgürleşmesi de bütün bir halkın ve birleşik devrim güçlerinin omuzlarındadır.

Kürt Halk Önderi Öcalan’ın doğuşunu; Kürdistan halkının ve gençliğinin yeniden doğuşu olarak değerlendiren milyonlarca Kürt’ün fikri, ideolojisi ve felsefesiyle kendini bütünleştirdiği bu iradeyi selamlıyoruz. HBDH olarak Kürt halkının onurlu davasını 50. yılında birleşik devrimle zafere taşıyacağımızı ilan ediyoruz.

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

HBDH Agir Kop Milisleri