HBDH Axin Gabar Milisleri: Faşist Şahsa Ait Aracı Ateşe Verdik!

HBDH Milislerinden Kuzey Kürdistan’daki Operasyonlara Karşı Eylem

19 Haziran gece saatlerinde Kocaeli/Başiskele’de, Kuzey Kürdistan’da işgalci ordunun gerillaya karşı başlattığı geniş çaplı askeri operasyonlara misilleme olarak Axin Gabar Milisleri faşist şahsa ait arabayı ateşe verdi. Eylem sonucu araç tamamen kül oldu.

Sömürgeci faşist Türk devleti tüm imkanlarını seferber ederek Kuzey ve Güney Kürdistan başta olmak üzere dört parça Kürdistan’da özgürlük gerillasına karşı operasyonlar gerçekleştiriyor. İmha ve inkar politikasını esas alan faşist-işgalci AKP-MHP çete rejimi 9. yılına giren çöktürme planı kapsamındaki topyekün imha saldırısı gerillanın kahramanlık ve fedailik çizgisinde yürüttüğü mücadele karşısında aldığı ağır kayıpları ve psikolojik yenilgiyi gizlemek için yalan savaş propagandalarının yanında her gün yeni bir askeri operasyon başlatarak sonuç almak istiyor. Zap başta olmak üzere, bulunduğu her alanda yenilmezliğini kanıtlayan özgürlük gerillasının karşısına ancak binlerce asker ve kontranın yanında onlarca savaş uçağı Siha, İha ve saldırı helikopterleriyle çıkabilen işgalci ordu buna rağmen gerilla direnişine çarparak istediği sonucu alamamaktadır.

Bakur’da genişletilerek sürmekte olan askeri operasyonlar sonuçsuz kalacaktır. Gerilla direnişini büyütecektir. Milislerimiz özgürlük gerillasına karşı saldırılara sessiz kalmayacak, Türkiye metropollerini ateş topuna çevirecektir. Halklar ve devrimciler ise yenilmez gerillanın mücadelesini sahiplenecektir. Faşist-barbar AKP-MHP çete rejimi ve onun bu kirli savaşına ortak olan herkes bu saldırıların hesabını misliyle ödeyecek. Tüm gençlere devrimcilere çağrımızdır; Gün gerillayı ve direnişini büyütmenin faşizme karşı birleşik mücadelenin çelik iradesini ortaya koyma zamanıdır.

Yaşasın HBDH!

Yaşasın Gerilla Mücadelemiz!

Yaşasın Devrimci Halk Savaşımız!

Yaşasın Birleşik Mücadelemiz!

Şehid Namirin!

HBDH Axin Gabar Milisleri