HBDH Berkin Elvan Milisleri: “İşkenceci Gardiyan Ahmet Demirci’nin Evine Sabotaj Eylemi Düzenledik!”

İşkenceci Gardiyan Ahmet Demirci’nin Evine Sabotaj Eylemi Düzenledik!

Zindanlar her zaman sömürücü sınıf iktidarlarının temel dayanaklarındandır. Devletin asli parçalarından biridir. Her halk devriminin ilk hedeflerinden birinin zindanlar olması, zindanları basarak politik tutsakları özgürleştirmeleri buradan gelir.

Her gün onlarca insanımızın gözaltına alındığı, uydurma gerekçelerle tutuklandığı, cezaevlerinin tam bir baskı ve işkence merkezine döndüğü günlerdeyiz. Binlerce politik tutsak, faşist devletin elinde birer rehine durumunda. Baskının, aşağılamanın, işkencenin bini bir para.

Özel oluşturulmuş ekiplerle siyasi tutsaklara teslimiyet dayatmaktan hiç vazgeçmiyor faşist devlet. Bu ekiplerde yer alan işkenceci ruh hastaları, kendilerini dokunulmaz sanıyor. Sadece devrimcilere değil, halka karşı da saldırganlar. Bunlardan biri, Bergama’da Aliağa Şakran T Tipi cezaevinde gardiyanlık yapan Ahmet Demirci’dir. Sahibinin sokakta başı boş bıraktığı bu faşist köpek, çevredeki emekçi halka karşı kaba kuvvet kullanan, hakaretler yağdıran, Kürt halkına karşı özel bir düşmanlık besleyen biridir.

13 Haziran günü, İzmir’de milislerimiz, bu faşist şahsında bütün işkenceci zindan zebanilerini uyarmak için sabotaj eylemi yaparak evini yaktılar. Eylemlerini Hüseyin Arasan’a adayan milislerimiz eylem alanından başarılı bir şekilde ayrıldılar.

Hiçbir işkenceci halk düşmanının elini kolunu sallayarak dolaşmasına izin vermeyeceğiz! Devrimcilere ve halklarımıza karşı suç işleyenler, bunun hesabını mutlaka verecekler!

Zindanlar Yıkılsın, Tutsaklara Özgürlük!

Tek Yol Birleşik Devrim!

HBDH Berkin Elvan Milisleri