HBDH Botan Malazgirt Milisleri: “Yeni Mücadele Yılımız Zafer Dolu Olacak!”

Yeni Mücadele Yılımız Zafer Dolu Olacak!

HBDH Botan Malazgirt Milisleri 8 Mart gecesi saat 22.00 sıralarında İstanbul’un Yakacık Otoyolu’na “Faşizmi Yıkacağız Özgürlüğü Kazanacağız” yazılı pankart astı. Eylemlerinin ardından milislerimiz üslerine ulaşmışlardır.

Milislerimiz, 12 Mart 2016 tarihinde Medya Savunma Alanları’nda ve Gazi Mahallesi’nde kuruluşunu ilan eden birleşik devrimimizin öncü gücü HBDH’ın faşist AKP-MHP rejimine karşı savaşta, mücadelede ve topyekun direnişte olduğu 6 yıllık mücadelesini selamladılar. Tüm milis ve gerilla gücü ile HBDH, Türkiye ve Kürdistan’ın devrim şiarıdır, mücadele birliğidir. Zaferi kazanacak olan işçilerin, emekçilerin, kadınların, gençlerin ve bütün ezilenlerin silahlı gücüdür.

AKP-MHP faşizmi altında işçiler, emekçiler ve bütün halk yoksullukla, açlıkla ve ölümle sınanmaktadır. Emekçilerin alım gücü günden güne düşmekte, işsizlik en yüksek safhalara ulaşmıştır. Son zamanlarda ise emekçiler başta olmak üzere faşizme karşı mücadele bayrağı daha da yükselmekte ve bu bayrak birleşik devrimin bayrağı ile zaferi kuşanmaktadır.

HBDH kurulduğu günden bu yana faşizme karşı amansız bir mücadele yürütmektedir. “Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız” sloganımız her gün daha fazla büyümektedir. Bütün ezilenleri HBDH milisi olmaya, faşizme karşı silahlı mücadele saflarına davet ediyoruz.

Yaşasın HBDH!

HBDH Botan Malazgirt Milisleri