HBDH Cebrail Günebakan Milisleri: “Suruç’un Hesabı İçin Sabotaj Eylemi Düzenledik”

 Suruç’un Hesabı İçin Sabotaj Eylemi Düzenledik

HBDH Cebrail Günebakan Milisleri, Mersin/Akdeniz’de Suruç Katliamı’nın hesabını sormak için bir baz istasyonuna sabotaj eylemi gerçekleştirdi. 24 Temmuz günü gece saatlerinde gerçekleştirilen eylemle alev alan baz istasyonu tamamen kullanılamaz hale getirildi.

Faşist devletin başı, IŞİD acımasızca Kobane’ye saldırırken “düştü düşecek” diye müjdeler veriyordu kendi kitlesine. Ama Kobane düşmedi! IŞİD yenildi, Rojava’dan silindi, Kobane ise Rojava Devrimi’nin Stalingrad’ı olarak dimdik ayakta kaldı. İşte bunun hıncı ve öfkesiyle Kobane’ye yardım götüren gencecik insanlarımıza hunharca saldırdılar. Suruç’ta otuz üç genç yoldaşımızı katlettiler, 100 aşkın insanımız yaralandı, sakat kaldı. Katliamın tetikçileri IŞİD’li canilerdi ama emri verenler, faşist devletin en tepesindekilerden başkası değildi.

Bu katliamla sadece Kobane’nin intikamını almak değildi dertleri. Halkımızın yüreğine korku düşsün istediler. Kimse meydanlara, sokaklara çıkmasın dediler. Ama başaramadılar. İşçi ve emekçiler, yoksul halkımız her yerde hakkını arıyor, eylemler yapıyor, birleşik devrimin bayrağını taşıyor. Emekçi halklarımızın bağrından çıkan birleşik devrim milislerimiz, faşist devlete her yerde meydan okuyor, onun katliamlarının hesabını soruyor.

Yaşasın Birleşik Devrimimiz!

Yaşasın Halkların Birleşik Devrim Hareketi!

HBDH Cebrail Günebakan Milisleri