HBDH Çekdar Canfeda Milisleri: “Antep’te DMO’ya ait tekstil fabrikasına sabotaj düzenledik!”

Antep’te DMO’ya ait tekstil fabrikasına sabotaj düzenledik!

Her gün alçakça suikast düzenliyor faşist Türk devleti. Rojava’da, Başur’da insanlarımız ve devrimciler katlediliyor. Rojava Devrimi’nin yiğit savaşçıları, Kürt ve Arap halklarının baş eğmez evlatları SİHA’larla bombalanıyor; MİT ve işbirlikçilerinin silahlı saldırılarıyla hunharca şehit ediliyor.

Faşist Türk devleti, Kürt halkının özgürlük savaşını boğmak için hem Bakur’da hem Başur’da, hem de Rojava’da sürekli terör uyguluyor. Rojava Devrimi’ni boğmak için dinci çeteleri kullanıyor. Onların yetmediği ortaya çıkınca doğrudan işgal saldırılarını başlatıyor.

Biz, halklarımızın kurtuluşunun birleşik devrimde olduğunu bilen savaşçılarız. Rojava Devrimi’ni kendi devrimimiz olarak görüyoruz. Ona uzanan faşist elleri kırmak için her yerde düşmana vurmak için fırsat kolluyoruz.

27 Haziran gecesi, Antep’te saldırdık düşmana. Saat 01 civarı, Binevler bölgesindeki DMO’ya ait tekstil işletmesine sabotaj eylemi düzenledik. Bu fabrikada, Suriye ve Rojava’daki Türk devletinin dinci-faşist çetelerine askeri kıyafet dikilmektedir. ÖSO etiketi altında toplanan bu faşist dinci çeteler, Kürt ve Arap halklarına karşı her tür insanlık suçunu işlemekte, faşist Türk devletinin Rojava Devrimi’ni boğma ve Suriye’yi işgal etme planlarının paralı askerliğini yapmaktadır.

HBDH Çekdar Canfeda Milisleri, bu insanlık düşmanı dinci çetelere askeri kıyafet diken fabrikayı yakarak tamamen imha etmiştir. Eylemin ardından milislerimiz güvenli bir şekilde eylem sahasından ayrılmışlardır.

Faşist Türk devletine ve onun paralı askerleri dinci faşist çetelere göz açtırmayacağız! Her ne pahasına olursa olsun Rojava Devrimi’ni savunacağız! Rojava’da ve Başur’da hain saldırılarda ölümsüzlüğü kucaklayan şehitlerimize sözümüzdür. Kavga bayrağınızı en yükseklerde taşıyacağız! Bu hain düşman, bu faşist cellatlar asla gün yüzü görmeyecekler!

Kahrolsun Faşizm!

Yaşasın Rojava Devrimi!

Tek Yol Birleşik Devrim!

HBDH Çekdar Canfeda Milisleri