HBDH Delal Amed İntikam Milislerinden Eylem!

 İzmir’de Faşist Sait Ü.’ye ait işyeri imha edildi

11 Kasım 2020 günü gecesi İzmir Karabağlar İlçesi Yunus Emre mahallesinde bulunan Sait Ü. İsimli faşist iktidar yandaşı ve işbirlikçisi şahsa ait 3 katlı mobilya atölyesine EYP ve Molotoflarla eylem düzenlenmiştir. Eylem sonrası çıkan yangında atölye tamamen imha olmuştur. Sait Ü. Faşist iktidar yandaşlığı karşılığında maddi olarak ödüllendirilen, TSK’ya bağlı Mehmetçik Vakfı’yla ticaret sürdüren bir şahıstır.

Eylemimiz HBDH’ın başlattığı “Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız” devrimci seferberlik çağrısı kapsamında faşizmi ve faşistlerle iş tutanları cezalandırma eylemidir.

Türkiye’de faşist iktidar çürümüşlüğün ve çözülmenin eşiğine gelmiştir. Erdoğan; 18 yılda 25 bin 716 işçinin kanı elinde olan, on binlerce Kürdün katili, 10 bin kadın cinayetinin sorumlusu, milyonlarca insanın yoksullaşmasının baş sanığıdır. Ne o ne damadı ne de harami ortaklığı olan Cengizler, Kalyonlar, Limaklar istifalarla, emeklilikle ya da kaçarak halkın öfkesinden kurtulamazlar.  Bu suçlara ortak olanlar, saraya yaslananlar, yıkılan o sarayların altında kalacaklar.

Eylemimizi gerçekleştirdiğimiz gün aynı zamanda birleşik güçlerimizin kadın öncü komutanlarından Delal Amed yoldaşın ölümsüzleştiği gündür. Kimsenin şüphesi olmasın ki, Delalleşen, Aynurlaşan, Cerenleşen, Saryalaşan kadınların yazdığı tarihin sonu muhteşem olacak, özgürlük kazanacak!

HBDH Delal Amed İntikam Milisleri