HBDH Ekin Ceren Doğruak Milisleri: “3 İlde Eylem Gerçekleştirdik!”

3 İlde Eylem Gerçekleştirdik!

Bir halk topyekun ayakta! İçeride ve dışarıda, yurt içinde ve yurt dışında, dağlarda ve şehirlerde koca bir halk ayakta!

Baş eğmez anaları ve feda ruhunu kuşanmış savaşçılarıyla, zindanlarda korkunç baskılara göğüs geren devrimci tutsakları ve yurt dışında politik sürgünleriyle, Kürt halkı ayakta!

Açlık grevleri, gösteriler ve yürüyüşler, türlü sivil itaatsizlik eylemleri, tutsaklara kart ve mektup göndermeler, direniş çadırları, gerillanın güçlü vuruşları, her türlü yol ve yöntemle haykırıyor faşist cellatların ve onların emperyalist efendilerinin suratlarına: Güneşimizi karartamazsınız!

Kürt halk önderi Öcalan’ın emperyalist uluslararası komplo ile tutsak edilip faşist Türk devletine teslim edilmesinin üzerinden çeyrek asır geçti! 15 Şubat 1999’da, ABD emperyalizminin bizzat tezgahladığı ABD-NATO operasyonuyla faşist devlete teslim edildi önder Öcalan.

Sandılar ki büyük özgürlük yürüyüşü bitecek! Sandılar ki bu onurlu halk, Türkiye ve Kürdistan emekçileri boyun eğip teslim olacak! Ne Kürt halk önderi Öcalan’ın uluslararası komplo ile tutsak edilmesi, ne sonrasında tüm zindanları kana ve ateşe boğan 19 Aralık Zindan Katliamı, emperyalistlerin ve faşist devletin istediği sonucu verdi. Onca baskıya, kana, katliama rağmen halklarımız isyan etmekten, dişe diş zorlu mücadelelere girişmekten geri durmadı. İmralı Tecrit ve İmha Sistemi’nde teslim alınmak ve yok edilmek istenen Kürt halk önderi Öcalan, bu görülmemiş baskılara boyun eğmedi. Dağlarda Kürdistan özgürlük gerillası savaşmaktan vazgeçmedi. Analarımız bu faşist devletin karşısında dimdik ayakta durmaktan bir an olsun geri durmadı. İşçi ve emekçilerimiz faşist devletin onca baskısına rağmen grevlere, protesto eylemlerine, gösteri ve yürüyüşlere ara vermedi.

Çeyrek asır önce büyük umutlarla gerçekleştirdikleri uluslararası komplo, hiçbir şekilde amacına ulaşamadı!

İmralı tecrit ve imha sisteminde üç yıldır mutlak bir tecrit altında tutulan Kürt halk önderi Öcalan başta olmak üzere, tüm zindanlarda devrimci tutsaklar yoğun bir saldırı altında. Devrimci tutsaklar hem İmralı tecridine dikkat çekmek hem de zindanlarda yoğunlaşan baskı ve saldırıları protesto etmek için açlık grevi eylemleri yapıyor. Bakur’da halk “Büyük Özgürlük Yürüyüşü” düzenleyerek İmralı tecrit ve imha sistemine derhal son verilmesini, Kürt halk önderi Öcalan’ın özgür bırakılmasını talep ediyor. Her yerde devrimci tutsaklarla dayanışma eylemleri örgütleniyor.

Milislerimiz, böylesine güçlü halk eylem sürecine destek olmak için kampanya kapsamında bir dizi eylem gerçekleştirdi.

İlk olarak 29 Ocak gecesi Adana’da harekete geçti milislerimiz. Şakirpaşa’da, TOMA’lara ve zırhlı polis araçlarına karşı molotoflar ve bombalarla saldırı eylemi düzenledik. Bombaların patlaması ile zırhlı araç darbelendi.

1 Şubat günü ise Antep’te harekete geçti milislerimiz. Saat 16 sıralarında Tapu Kadastro binasına sabotaj eylemi gerçekleştirdik. Eylem sonucu çatı katındaki arşiv bölümü tamamen küle döndü.

Yine 1 Şubat sabah saatlerinde İzmir’de eylem gerçekleştirdik. Kemeraltı’nda faşist iktidarın destekçisine ait bir işyeri, düzenlediğimiz sabotaj eylemi sonucu tamamen imha edildi.

Halkımız ayakta. Biz de halkımızın fedai güçleri olarak her yerde faşist düşmana karşı hareket halindeyiz. Zaferi kazanıncaya kadar durmayacağız.

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

Tek Yol Birleşik Devrim!

HBDH Ekin Ceren Doğruak Milisleri