HBDH Ethem Sarısülük İntikam Milisleri Faşizmin Bekçilerini Vurdu

Faşizmin Bekçilerini Vurduk!

16 Ocak 2021 günü saat 22:00 sularında Bursa İnegöl ilçesi Huzur Mahallesi Papatya caddesinde BMW markalı bir otomobil içerisinde, saray faşizminin hizmetkarı dört bekçiyi takibe alan güçlerimiz aracı EYP ile hedef aldı. Patlama sonrası araç yanarak küle dönerken, içerisindeki bekçiler ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Bekçilerinin akıbeti netleştirilemedi.

AKP-MHP ittifakı bir çete örgütüdür. Faşist koalisyon; Ergenekon’undan, SADAT’ına, cihatçı çetelerinden, mafyasına, yargısından, bekçisine, Türkiyeli işçi ve emekçilere, Kürt halkına karşı kurulmuş patronların terör örgütüdür. Onbinlerce insanı üniformalı ya da üniformasız silahlandıran bu faşist terör odağının tek amacı sömürü ve sömürge iktidarının bekasıdır. Polisin, bekçinin, mahkemelerin açık görevi, sömürü düzenine başkaldıran işçileri coplamak, patronların sömürü çarklarını korumak, özgürlük isteyenleri kuşatmak, hatta kurşunlamaktır. Sömürgeleştirilmiş Kürdistan coğrafyasında ise herşeyi ganimet gören IŞİD’leşmiş bu zihniyet, tecavüzden, çocuk istismarına, cenazelerden, yaşlısına ve çocuğuna işkenceyi örgütlü bir yönetim biçimi olarak uygulamaktadır. Halkı baskı altında tutmak için kurulan, bu üniforma giydirilmiş saray çeteleri ne emir kulu ne de sıradan maaşlı memur değildir. Bunlar bizzat AKP-MHP teşkilatlarından devşirilmiş halk düşmanı çetelerdir. Bunlar Ali İsmail’i tekmelerle katleden, Berkin’i başından vuran, işçi Ethem’i kurşunlayan, buzdolabında cansız bedeni on gün bekletilen Cemile’nin katilleridir. Bunların hepsinin cisimleşmiş silueti Musa Orhan’dır. Devletin tecavüzleşen yüzüdür Musa Orhan. Kürt halkına ve kadınlara sömürgeciliğin hak gördüğü kölece yaşamdır Musa Orhan. Yargının kimin adaletini uyguladığının özetidir Musa Orhan.

Özgürlüğü kazanmanın yolu faşizmi yıkmaktır. Birleşik güçlerimizin başlattığı devrimci seferberlik hamlesi ile faşizmden ve onun hizmetkarı olan polis ve bekçilerden hesap sormaya devam edeceğiz. Faşizmin yargısı tarafından korunanlar, HBDH’ın adaletinden kurtulamayacaklar. Onların anladıkları tek dil devrimci eylemimizin dilidir. Ethem Sarısülük yoldaşın faşizme karşı kuşandığı cüret, onun üzerine yürüme cesareti seferberliğimizin nişangahıdır.

HBDH Ethem Sarısülük İntikam Milisleri