HBDH Ethem Sarısülük Milisleri: “Savaşacağız! İşgali ve Tecriti Parçalayacağız!” 

Savaşacağız! İşgali ve Tecriti Parçalayacağız!

HBDH Ethem Sarısülük Milisleri, 12 Haziran 2022 günü 03:30 sıralarında Adana’nın Barbaros Mahallesi’nde ikamet eden faşist Akbulut ailesine ait 2 aracı ateşe vererek tamamen imha etmiştir.

HBDH milisleri olarak, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerinde uygulanan tecriti savaşarak, bütün eylem biçimlerini yükselterek ve nihayetinde zafere ulaşarak kaldıracağımızı belirtmek isteriz. Faşizme karşı savaşımız bu nedenle her geçen gün daha da büyümektedir. Çünkü bu tecrit, Kürt halkının devrimci iradesini kırmayı ve Kürdistan gerillasının tasfiyesini amaçlayan bir tecrittir. Faşizme kazanma imkanı tanımayacağız. Onlar, bütün direniş cephelerini ve devrimci savaşım yürütenlerin tasfiyesi amaçlarken, bu hevesleri kursaklarında kalacak. Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın İmralı Zindanı’ndaki sınır tanımaz kararlılığı Türk-Kürt-Arap-Alevi-Sünni milyonlarca halkın sokaktaki sloganıyla ve birleşik devrim milislerinin faşizmi yıkma iradesiyle birleşmektedir.

Bakur’dan Kadıköy’e, Akdeniz’den Gemlik’e kadar Abdullah Öcalan üzerindeki tecritin kaldırılması talebini eylemlerimizle büyüteceğiz. Gemlik’te tecritin kaldırılması için yürüyüş düzenleme iradesini gösterenler, Kadıköy’de sloganları ile tecriti parçalama kararlılığını kuşananlar çoktan kazanmışlardır. Tecrite karşı yürüyüşün yapıldığı gün, gözaltına alınanlara insanlık dışı uygulamalar ile saldıran, işkence eden polisler ve onların araçları, evleri, sahip oldukları her şey hedefimizdir.

Faşist iktidarın çevresini sarmalayacak olan ateşimizi büyütüyoruz. Faşizmin elleri, kolları olan her unsurunu ve yapısını hedefliyoruz. Faşizmin kalbine son darbeyi vurmaya hazırlanıyoruz. Vuracağız!

Tecritin kaldırılması, işgalcilerin her yerde hezimete uğratılması ve faşizmin yok edilmesi için HBDH Milislerine katılın! Bu uğurda verilen onurlu savaşa sizler de katılın!

Yaşasın Birleşik Devrim!

HBDH Ethem Sarısülük Milisleri