HBDH Fidan Doğan İntikam Milisleri: A-101 Markete Sabotaj Eylemi

 Faşizmin Sermayelerinden A-101 İmha Edildi

09 Ocak 2021 günü 22:30 sularında İzmir Menemen Asırlık semtinde bulunan faşist sermayenin temsilcilerinden A-101 marketin şubesini EYP ile vurduk. HBDH Fidan Doğan intikam milisleri olarak gerçekleştirdiğimiz eylemde market kullanılamaz hale geldi.

AKP-MHP faşist bloğu tarafından desteklenen, aynı zamanda iktidarın işgal saldırılarına destek sunan, işçi sınıfı ve emekçilere yönelik sömürünün en vahşi halinin yaşandığı bu marketler zincirinin sahipleri bedel ödemeye devam edecekler. Faşizmi yıkacağız, özgürlüğü kazanacağız devrimci seferberlik hamlesi kapsamında faşizmin ekonomisini oluşturan tüm güçler hedefimizdir, yıkılmaya yüz tutmuş saray iktidarı ile birlikte onun sömürüye dayalı ekonomisi de parçalanacaktır.

HBDH Türkiye emekçileri ile Kürt halkının, kadınların, gençlerin ortak mücadelesinin ve birlikte kurtuluşunun adıdır. Çürümüş bu düzenin yıkılması ancak daha fazla mücadeleye atılmakla mümkündür.

Eylemimiz 09 Ocak 2013 günü Paris’te MİT tarafından katledilen özgürlük mücadelesinin meşaleleri üç Kürt kadın devrimci yoldaşın, Sakine Cansız, Fidan Doğan, Leyla Şaylemez yoldaşların anısına gerçekleştirilmiştir.

HBDH Fidan Doğan İntikam Milisleri