HBDH: İbrahim Gökçek Ölümsüzdür!

 İbrahim Gökçek Ölümsüzdür!

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek ölüm orucu direnişine ara verdikten sonra kaldırıldığı hastanede ölümsüzleşti. Grup Yorum üyesi Helin Bölek’ten sonra İbrahim’in ölümsüzleşmesi faşist iktidarın sanata ve sanatçıya dönük yasaklarını gözler önüne sermektedir.

İbrahim Gökçek’in ölümsüzleşmesi sonrasında cenaze sürecinde yaşananlar ise faşizmin ne kadar iki yüzlü, riyakar bir iktidar olduğunu kanıtlamaktadır. Hiçbir insani değere yakışmayacak şekilde, Gazi Cemevi basılmış İbrahim Gökçek’in cenazesi kaçırılmıştır. Sonrasında Kayseri’de İbrahim Gökçek’in cenazesi bekletilmiş ve faşist güruhların histerik gösterileri örgütlenmiştir. Cenazenin defin işlemleri sırasında da polis baskısı ve faşist güruhların tacizleri devam etmiştir.

Aynı zamanda Kürdistan’da ve Türkiye coğrafyasında şehit devrimcilerin mezar taşlarına dönük saldırılar da aynı mantığın ürünüdür. Faşist iktidarın oluşturduğu şovenist ve saldırgan üslup ve sokaklarda yaratılan linç atmosferiyle devrimciler sindirilmeye çalışılmaktadır.

Her şeyden önce tarih boyunca devrimciler asla faşist baskılara boyun eğmemiştir.  Bugün 9 Mayıs, faşist Hitler iktidarının yıkıldığı gündür. Bugün AKP-MHP faşist iktidarı işçi sınıfı ve emekçilere dönük olarak Hitler’in kullandığı yöntemlerin aynısını kullanmaktadır. Grup Yorum üzerindeki yasakların Hitler’in sanata ve kitaplara dönük gerçekleştirdiği saldırı ve yasak politikasından bir farkı yoktur. Devrimcilerin mezarlarına dönük yapılan saldırılarda aynı faşist zihniyetin ürünüdür. AKP-MHP faşist iktidarından güç alan çeteler, sokaklarda devrimcilerin cenazelerine ve mezarlarına saldırı çağrısı yapmaktadır.

9 Mayıs 1945’de faşist iktidar Kızıl Ordu’nun kesin zaferiyle yerle bir oldu. Sovyet halkları büyük bedeller pahasını insanlığı Nazizm belasından kurtardı. AKP-MHP faşist iktidarının sonu da aynı olacaktır. Devrimcilerin cenazelerine ve mezarlarına dönük yapılan saldırıların hesabını soracağız.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi olarak; İbrahim Gökçek şahsında gerçekleşen bu faşist saldırının hesabını soracağız. Faşist iktidar ve onların linç çeteleri Birleşik Devrim Güçleri’nin hedefidir.

İbrahim Gökçek ölümsüzdür!

Faşist iktidardan ve işbirlikçi çetelerinden hesap sorduk, soracağız!

 

Halkların Birleşik Devrim Hareketi Yürütme Komitesi