HBDH İntikam Milisleri’nden İki Farklı Noktada Eylem

 

HBDH İntikam Milisleri’nden İki Farklı Noktada Eylem

HBDH Taylan Demircioğlu İntikam Milisleri tarafından 29 Şubat 2020 tarihinde Silivri’de faşistlere ait olduğu bilinen 4 araç imha edilmiştir. Güçlerimiz tarafından yapılan eylemde faşistlerin araçları kullanılmaz hale getirilmiştir.

HBDH Bayram Ali Akdeniz İntikam Milisleri tarafından 2 Mart 2020 tarihinde İstanbul Gazi Osman Paşa’da, sabah saat 6:00 civarında PTT’ye ait para nakil aracı içindeki paralarla birlikte imha edilmiştir. Olay yerine gelen itfaiye araçları aracın imhasına engel olamamış, aracın içindeki maddi zayiat engellenememiştir.

HBDH olarak her iki eylemde de halktan çalarak rahat hayat sürenlere, İmralı’da çıkarılan yangınla Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik tecrit politikası uygulayanlara, AKP- MHP faşizmi destekçilerine rahat vermeyeceğimizi bir kez daha gösterdik.

Birimlerimiz tarafından yapılan eylemler, AKP- MHP faşist ittifakının tecrite ve işgale dayanan sömürgeci politikaları ve ezilenlere ödetilmek istenen ekonomik yaptırımları sürdükçe devam edecektir. Birimlerimiz AKP-MHP faşizmi var olduğu sürece ezilenler halklar, işçi sınıfı ve kadınlar için iktidar ortaklarından ve işbirlikçilerinden hesap sormaya devam edecektir.

AKP-MHP faşizmi, bugün halklara, işçi sınıfı ve kadınlara sadece açlık ve ölüm vaat etmektedir. Suriye’de yürüttüğü işgal politikalarıyla hem bölge halklarının hem de Rojava kazanımlarının baş düşmanıdır. Kürt halkına yönelik baskılarını gün geçtikçe artıran faşist iktidar, İmralı’da Abdullah Öcalan şahsında halkların direnişine saldırmaktadır. AKP faşizmi açıkça insanlık düşmanıdır. Bugün sınır bölgelerine sürdüğü mültecileri para ve pazarlık kaynağı olarak gören, insanlar açlıkla, yoksullukla sınanırken kendi saraylarda yaşayanlar; sizlere rahat vermeyeceğiz! İnsanlar yaşanan ekonomik kriz nedeniyle intihar ederken, kendi yandaş kurumlarını, tecavüz olaylarının yaşandığı dernekleri binlerce dolarlık yardımlarla, finanse eden AKP- MHP iktidarı ezilenlere yaşattığının bedelini ağır ödeyecektir.

12 Mart 2016’dan bu yana HBDH olarak eylemlerimizle, AKP-MHP faşizmine ve onun destekçilerine karşı hesap soruyoruz. Kuruluş yıl dönümümüz yaklaşırken faşist iktidarı ve ittifaklarını bir kez daha uyarıyoruz. Sizleri adaletimizden kimse kurtaramayacak. Güvendiğiniz gerici güçleriniz sizi koruyamayacak. Faşizmi imha edeceğiz!

HBDH 4. mücadele yılında direnişi büyütecektir. Açlıkla sınanlar, işgaller ve savaşlarla derinleşen ekonomik krizin bedelini ödeyenler, direnen işçiler, direnişleri, hakları yok edilmek istenen haklar, erkek egemen saldırılara karşı direnler kadınlarla bu yangını tüm zulüm coğrafyasına yayacağız. Direnişimiz kazanacak. Halkların Birleşik Devrim Hareketi, birleşik mücadele kazanacak! İnsanlık düşmanı, kadın düşmanı, işçi düşmanı AKP faşizmini yıkacağız!

HBDH İntikam Milisleri