HBDH İşçi Adaleti Milisleri: “İstanbul PTT şubesine eylem”

İstanbul PTT Şubesine Eylem

13 Temmuz 2021 günü gece saatlerinde İstanbul Eyüpsultan Akşemsettin Mahallesi’nde bulunan PTT’ye ait para çekme makinesi HBDH işçi adaleti milislerimizce ateşe verildi.

AKP’li Binali Yıldırım’ın ve eski Diyanet Başkanı Mehmet Görmez’in oğulları tarafından arpalığa çevrilen, yağmalanan, 223 milyon liralık vurgunla servetlerine servet ekleyerek şatafat içerisinde yaşayan iktidar ve onların çocukları; sadece kaynakları yağmalamakla değil işçinin alınteri ve kanı üzerinden de zenginleşmektedir.

Onların bu zenginliğinde iş cinayetinde babasını yitiren ve 15 yıldır tazminat hakkı için her gün direnirken, kendisi de bir maden işçisi olarak yaşamını yitiren Ali Faik İnter ve işçi önderi Tahir Çetin’in kanı, canı, işçilerin çıkan gözleri, kopan kolları, ciğerleri vardır.

“İşçiler değil, patronlar mezara”

Sömürü iktidarı tarafından işçi mezarlığına dönüştürülen bu düzende adaleti saraylar değil, işçilerin ve ezilenlerin birleşik mücadelesi getirecek. Bizler HBDH’lı işçiler olarak biliyoruz ki, kurtuluşumuz ancak Kürt halkının özgürlük mücadelesi ile birleşerek gerçekleşecek. Tüm işçi ve emekçileri birleşik devrim mücadelesine katılmaya çağırıyoruz. Türkiye ve Kürdistan’da patronların devletini mezara gömeceğiz.

HBDH İşçi Adaleti Milisleri