HBDH Kürdistan: AKP’li şahsın yük dolu tırını ateşe verdi

 AKP’li şahsın yük dolu tırını ateşe verdik

HBDH Kürdistan Şehit Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi kapsamında 6 Mayıs 2021 04:00 sıralarında Mardin – Amed karayolunda 47 AZ 987 plakalı tır milislerimizce durdurularak ateşe verilmiştir. Yükleri ile imha olan tır AKP’lilerin sahibi olduğu Akmar şirketine aittir.

Birleşik mücadelemizin tarihsel öncülerinden olan Türkiye ve Kürdistan halklarının özgürlük mücadelesinde önderleşen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan anısına gerçekleştirdiğimiz bu eylemde onların darağaçlarından haykıran “Yaşasın Kürt ve Türk halklarının kardeşliği” sesi birleşik devrimin anahtarı olmaktadır.

Bugün milyonlarca insan Denizlerin anısına sahip çıkmakta, onları anmaktadır. Ancak örgütlü güçlerin görevi Denizlerin mücadele çizgisini sürdürmektir. Onların çizgisi bugün birleşik devrim mücadelemizin çizgisidir. Onları Filistin mücadelesine taşıyan enternasyonalist devrimcilik, bugün Türkiye devrimcilerini Rojava devrimi ile buluşturmuştur. Onların devlete karşı yürütmeye çalıştığı gerilla mücadelesi, bugün binlerce gerilla olarak Türkiye kentlerinde, Kürdistan dağlarında birleşik gerillalar tarafından devrimci savaşa dönüşmüştür. Onların 71’de düzen içi soldan koparak bayraklaştırdığı devrim kararlılığı bugün birleşik mücadelemizin kararlılığıdır.

HBDH Kürdistan