HBDH Kürdistan: “Bu alevler işbirlikçiliğin bedelidir”

 Bu alevler işbirlikçiliğin bedelidir

10 Haziran 2021 günü akşam saatlerinde Mardin/Mazıdağ-Akres köyü civarında koruculara servis hizmeti yapan Ahmet Akdağ isimli şahsın minibüsü durdurularak, “koruculara hizmet etmenin sömürgeciliğe hizmet etmek olduğu ve bunun halka karşı işlenmiş suç olduğu” belirtilerek şahıs uyarılmış ve aracı ateşe verilmiştir.

46 gündür gerilla alanlarına yönelik saldırılardan sonuç alamayan, gerillanın tarihi direnişi ile bozguna uğrayan sömürgecilik, bir yandan Kürtler arası savaşı provoke etmekte, diğer yandan da cihatçı çeteleri ve korucuları gerilla alanlarına sürmektedir. Milyon dolarlık tekniği devrimci irade karşısında çöpe dönmektedir. Bu tarihi özgürlük direnişi bin bir bedelle sürmektedir. Bunun karşısında sömürgecilikle işbirliği yaparak kendini faşizmin korucusu haline getirenler, özgür alanlarda keşfe ve operasyona katılanlar, bu koruculara hizmet edenler bedelini ağır öderler.

Sömürgeci faşist iktidar çürümüş ve çözülmeye başlamıştır. Ona bu sonu hazırlayan kentlerde ve kırlarda birleşik devrim direnişimiz ve devrimci hamlemizdir. Bugün faşizmden kurtulmak isteyen kim varsa şimdi tam zamanıdır diyerek birleşik devrimle saf tutmalı, zaferi hızlandırmalıdır.

Özgürlüğümüz için İleri… Daha İleri!…

HBDH Kürdistan