HBDH Kürdistan Komitesi: Amed’in üç farklı noktasında eylem düzenledik

Amed’in üç farklı noktasında eylem düzenledik

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Kürdistan Komitesi, Şehit Sinan Devrimci İntikam Hamlesi çerçevesinde eylemlerimiz devam ediyor. HBDH Kürdistan Komitesi olarak, 24 Mayıs’ta gece saatlerinde Amed’in 3 farklı bölgesinde eş zamanlı eylemler düzenledik.

24 Mayıs günü Amed’de milislerimizce emniyet binasına parça tesirli ses bombaları ile eylem gerçekleştirilmiş, korku ve paniğe kapılan faşist Türk devleti alana onlarca polis göndererek alanı bir süreliğine kapatmıştır.

24 Mayıs gece sularında Amed’de cezaevinin koruma noktasına yönelik milislerimizce parça tesirli ses bombaları ile eylem gerçekleştirilmiştir, aynı şekilde cezaevi alanı bir bütünen ablukaya alınmıştır. Bilanço netleştirilememiştir.

24 Mayıs akşam sularında cezaevi yolu milislerimiz tarafından kesilerek ulaşım bir süreliğine durdurulmuştur.

Gerçekleştirilen eylemler zindan direnişlerine karşı bir selam olduğu gibi her yerde halklarımızın ve yoldaşlarımızın öz savunmasını alma çağrısıdır aynı zamanda. Bütün ezilenlere açık çağrımızdır; HBDH Milisleri olarak herkesi zindan direnişleri ve gerilla direnişi arasında köprü olmaya ve faşizmi ezmeye davet ediyoruz.

Eylemimiz HBDH Yürütme Kurulu Üyesi Sinan Dersim yoldaş, PKK Yürütme Komitesi Üyesi Kasım Engin yoldaş şahsında tüm mayıs ayı şehitleri anısına gerçekleştirilmiştir.

HBDH Kürdistan Komitesi