HBDH Kürdistan Komitesi: Doğalgaz Ana Dağıtım Şebekesine Sabotaj

Doğalgaz Ana Dağıtım Şebekesine Sabotaj

23.05.2021 tarihinde Şehit Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi çerçevesinde Mardin-Amed yolu üzerinde bulunan Akbağ köyü civarındaki doğalgaz ana dağıtım şebekesine milislerimizce sabotaj eylem düzenlenmiştir. Eylem sonucunda büyük ekonomik zayiat ortaya çıkarken burjuva medyası ve faşist Türk devleti gerçekleşen eylemi boşa çıkarmak için birçok çabaya girse de milislerimizin yaratıcı tarzı buna engel olmuştur.

Faşist Türk devleti savaşı kendi sınırları dışına çıkarttığına kendisini inandırarak sahte bir zafer rüzgarına kapılmaktadır. Bizler HBDH milisleri olarak sömürülen her işçinin, katledilen her yoldaşımızın, talan edilen tüm doğamızın, zehirletilen tüm gençliğimizin öfkesi ve intikamı olarak faşizmi her yerde darbeliyoruz ve yok edeceğiz. Sömürgecilerin tüm yaşam alanı, enerji kaynakları, bizden çaldıkları her şeyin hesabını misli ile sorma iradesini ortaya koyuyoruz. Halklarımızın sömürülmesi yetmiyormuş gibi Kürdistan’ın her karış toprağını sömüren, doğamızı kirleterek elde ettikleri enerji kaynakları ile halkı sömürmeye gayret eden tüm unsurlara açık çağrımızdır; son sömürgeci yok olana kadar, bizden alınan bizden çalınan her şeyin hesabını sorana kadar tereddütsüz bir şekilde faşizm neredeyse biz onun karşısında onu yenilgiye uğratmak için var olacağız.

Eylemimiz HBDH Yürütme Komitesi Üyesi Sinan Dersim yoldaş şahsında 7 Mayıs’ta Mardin eyaletinde şehit düşen yoldaşlarımızın ve tüm Mayıs Ayı Şehitleri anısına intikam eylemidir.

HBDH Kürdistan Komitesi