HBDH Kürdistan Komitesi: Faşist Polis Memuru Ufuk Kartal’ın Şahsi Aracına Yönelik Sabotaj Eylemi

 Faşist Polis Memuru Ufuk Kartal’ın Şahsi Aracına Yönelik Sabotaj Eylemi

21 Mayıs gece sularında Mardin 13 Mart Mahallesi’nde ikamet eden faşist polis memuru Ufuk Kartal adlı unsurun şahsi aracına yönelik sabotaj eylem gerçekleştirilmiştir. Eylem sonucunda araba tümden imha olurken, faşist polis sömürgeci güçlerin denetiminde alandan uzaklaştırılmıştır.

Coğrafyamızda her gün anneler saldırıya uğrarken, kadınlar devlet-polis terörü altında tacize tecavüze uğrarken, üniversitelerde, grevlerde, kitlesel eylemlerde halklarımıza karşı suç işleyen hiçbir polis-faşist unsur kendini güvende hissetmeyecektir. İntikam namlumuz her saniye faşist Türk devletine hizmet edenlerin ensesinde olacaktır. Halklarımıza zulüm ve baskıdan başka bir şey getirmeyen tüm unsurların yaşamlarını cehenneme çevirene kadar bir an bile durmadan, kahraman gerilla güçlerinin direnişine paralel bir şekilde eylemlerimizi sürdüreceğiz. Bütün ezilenlere, emekçilere, öğrencilere ve gençlere açık çağrımızdır; gerillanın modern devrimci savaş tarzı ile metropollerde HBDH milislerimizin yeni dönem tarzı tüm direnenleri devrim yürüyüşümüzde zafere davet ediyor.

Halklarımıza zulmedenlerin yaşamlarını cehenneme çevireceğiz.

Eylemimiz HBDH Yürütme Komitesi Üyesi Sinan Dersim yoldaş şahsında tüm mayıs ayı şehitleri anısına gerçekleştirilmiştir.

HBDH Kürdistan Komitesi