HBDH Kürdistan Komitesi: “Şehit Sinan Dersim İntikam Hamlesi Çerçevesinde Kontralık Yapan Bekçiye Eylem”

Şehit Sinan Dersim İntikam Hamlesi Çerçevesinde Kontralık Yapan Bekçiye Eylem

16 Mayıs günü gece saatlerinde Dersim’de HBDH Kürdistan Komitesi milis güçlerimiz bir süredir denetimine aldıkları A.K. isimli kontralık yapan bekçiye eylem düzenlemişlerdir. Yapılan eylemde 47 AD 890 plakalı araç tümden imha edildi. Bu eylem sonucu araç tümden imha olmuş ve milis güçlerimizin alanına geri çekilmeleri sağlıklı bir şekilde gerçekleşmiştir.

Mücadelemizin önemli bir ayı olan Mayıs ayı şehitlerine bağlılık gereği enternasyonalist komutan Haki Karer yoldaşın yerel iş birlikçilerden sömürgeciliğin her türlüsüne karşı verdiği mücadele, Türkiye devrimci hareketinin büyük önderlerinden İbrahim Kaypakkaya yoldaşın işkence sehpalarında ser verip sır vermeyen hakikat direnişçiliği, Gezi’den Rojava’ya sarsılmaz bir köprünün ayakları olan büyük komutan Ulaş Bayraktaroğlu’nun, yaşamının son anına kadar özgür bir ülke ve onurlu bir yaşam için hiçbir kaygı gözetmeksizin ölümün üzerine cesurca yürüyen Mehmet Karasungur, Mahmut Zengin, Eşref Anyık, Ferhat Kurtay ve Necmi Öner’den aldığımız zafer meşalesi Türkiye ve Kürdistan’ın her karış toprağında faşist Türk devleti ve işbirlikçilerine yaşam alanları bırakılmayarak intikam sözümüzü bir daha yenileyip belirtmek isteriz.

Faşist Türk ordu ve çetelerine karşı günlerdir kesintisiz bir direniş zaferi sergileyen birleşik gerilla güçlerimizden aldığımız zafer ruhu ile faşist Türk devletinin toplumumuzun ahlaki politik değerleriyle oynanmasına, halkımızın ajanlaştırılmasına karşı bir süredir bekçi, korucu ve ajan ağına yönelik gerçekleştirdiğimiz eylemler daha da büyüyerek sömürgeciliğe hizmet eden tüm yapı kişi ve kurumlara karşı kesintisiz intikam devam edecektir.

HBDH Kürdistan Komitesi