HBDH Kürdistan Sinan Dersim Milisleri: Korucuları Uyarıyoruz!

 Korucuları Uyarıyoruz!

26 Nisan 2021 gecesi Mardin Kızıltepe Kaynarca (Tolik) bölgesinde korucuların yaşadığı sokaklara elektrik dağıtımı veren trafo ateşe verilmiştir. Uzun saatler süren ve geçici karanlığa mahkum ettiğimiz, korucuları uyarıyoruz. Eğer sömürgecilerin yolundan gitmeye devam ederseniz, kalıcı karanlığa mahkum olursunuz. Kürtlere savaş açmış sömürgeci güçlerin piyonları olmaktan vazgeçin.

AKP-MHP öncülüğünde Türk Devleti tarafından yürütülen Metina, Avaşin ve Zap’a işgal saldırıları için kara gücü olmayı kabul edenler, faşizmin Kürtleri imha ve inkar siyasetine hizmet edenler, tüm bunları yaparken kendilerinin de Kürt olduğunu iddia edenler, bilsinler ki bunun tek karşılığı katliamlara ortaklıktır. Gerilla güçlerimizin yerini ihbar edenler, sömürgecilere arazide rehberlik yapanlar, askerler ile birlikte gerilla güçlerimize kurşun atanlar bedelini dağda, şehirde, metropolde her yerde öder.

Eylemimiz; faşizmi yıkacağız, özgürlüğü kazanacağız devrimci seferberlik hamlesi kapsamında Kürdistan’da başlattığımız Sinan Dersim İntikam Hamlesi çerçevesinde gerçekleştirilmiştir.

HBDH Kürdistan Sinan Dersim Milisleri