HBDH Mehmet Hayri Durmuş Milisleri: “Van’da kayyum atanmış belediyeye ait iş araçlarını ateşe verdik”

Van’da kayyum atanmış belediyeye ait iş araçlarını ateşe verdik

Faşist düşman her defasında kendi hukukunu, kendi yasalarını ayaklar altına alıyor. Yasa denilen basit bir formaliteden ibaret.

Göstermelik seçimler yapılıyor. Her defasında türlü hilelerle, çalıp çırpmalarla kendi istedikleri sonuçları almaya çalışıyorlar. Tüm hilelerine rağmen istedikleri sonuçlar çıkmayınca da, seçim sonuçlarını tanımıyorlar. Bizim oylarımızla seçilen vekillerimiz anayasa bile ayaklar altına alınarak zindanlara atılıyor. Partiler kapatılıyor. Belediye başkanlarımız görevden alınıyor, tutuklanıyor. Yerlerine de tüm kamu imkanlarını soyup soğana çeviren, kamu parasını zimmetine geçiren, çürümüş yoz hırsızlar topluluğu atanıyor. Özellikle Kürdistan’da yoğun bir şekilde atanan ve kayyum denilen “soysuzlar çetesi” ortada. Halkımızın seçtiği belediye başkanları yıllardır cezaevlerinde tutulurken, onların koltuğunu gasp eden soysuzlar, bu mevzileri de halkımıza karşı saldırı üssüne dönüştürüyorlar.

Milislerimiz, faşist devletin bu kayyum uygulamasına ve kayyumların yozlaşmış yönetimine karşı eylemler yapıyor.

12 Temmuz gecesi saat 23.00 sıralarında, Van’da eylem yaptık. Kayyum atanmış soysuz belediyeye ait iş araçlarını ateşe verdik.

Kürdistan’daki kayyum saldırılarına karşı eylemlerimiz aralıksız sürecek. Kayyum ve tecrit politikaları sona erene kadar vurmaya devam edeceğiz.

Kayyum ve Tecrit Saldırılarına Son!

Tek Yol Birleşik Devrim!

HBDH Mehmet Hayri Durmuş Milisleri