HBDH Milisleri: “İstanbul’da yol kesme eylemi gerçekleştirdik”

İstanbul’da yol kesme eylemi gerçekleştirdik

28.09.2021 günü, saat: 23:00’te İstanbul Kuzey Marmara Otoyolu Hasdal Kavşağı’nda HBDH Milislerimiz “Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!” hamlesinin 2. etabı “İleri, daha ileri” kapsamında yol kesme eylemi gerçekleştirdi.

Eylemde otoyolun her iki şeridi EYP (El Yapımı Bomba) ve havai fişeklerle kapatıldı. Kavşak kısmında bombalı pankart asıldı.

Eylem alanına netleştiremediğimiz kişilerden ateş edilmesi üzerine ferdi silahlarla karşılık verildi kısa süreli çatışmadan sonra milislerimiz güvenli bir şekilde alandan çekildi.

Bizler bu hamlemiz ile başta Kürdistan’da gerçeklesen faşist saldırılara ve Türkiye halklarına reva görülen bu faşizm dolu sistemi yıkacak ve özgür bir Kürdistan ve demokratik bir Türkiye yaratacağız. Faşist Erdoğan ve onun çeteleri özgürlük mücadelemiz ve Kürt özgürlük gerillasının direnişi karşısında o kadar yenik bir durumda ki o acizlik ile halkın her kesimine ve özelde öğrencilere saldırmakta, tıpkı Gezi direnişinde olduğu gibi bu halkın çocuklarını medyada terörist ilan ederek teşhir etmektedir. Bizlere düsen faşizm karşısında gelişecek her türlü direnişe destek vererek mücadeleyi geliştirmektir.

HBDH Milisleri