HBDH Milisleri: İzmir’de Saadet Partili Başkanın fabrikası eylem

İzmir’de Saadet Partili Başkanın fabrikası eylem

30 Ocak 2021 günü 03:00 sularında İzmir Dikili ilçesinde bulunan kuruyemiş fabrikası ve köfte tesisi milis güçlerimizce düzenlenen sabotaj eylemi sonrası küle dönmüştür. Eylem gerçekleştirilen fabrika Saadet Partisi Dikili ilçe başkanı Mustafa İnan’a aittir.

Bugün iktidara muhalif gibi davranan, onun ekonomik politikalarına eleştiri yönelten Saadet Partisi esasta AKP-MHP faşist bloğunun tüm işgalci ve yayılmacı siyasetine destek vermektedir. Bugünün saadetini sürenler dünün başta Sivas Katliamı olmak üzere hükümette yer aldığı yıllarda, hapishanelerde süren 96 Ölüm Orucu direnişçilerine yönelik saldırıları hafızalardadır. Herkes unutsa biz unutmayız ve hesabını sorarız.

Hapishaneler bugün yeniden ayakta, binlerce tutsak tecride karşı açlık grevlerine başlamış durumda, dışarıda ise aileler, analar coplanmakta saldırıya uğramakta. Bundan sorumlu güncel olarak elbette iktidardır, ancak bilinmelidir ki, bugün düzen içi sistem partileri de bu saldırılardan, zulümden azade değildir, hep birlikte işgali, sömürüyü, sömürgeyi sürdürme konusunda faaliyet sürdürmekte, bu kapitalist zorbalığın bekası için çalışmaktadırlar.

Bu açıdan “Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız” seferberlik hamlemiz sadece AKP’ye yöneltilmiş bir hamle değil, topyekûn sömürü ve sömürge iktidarını ortadan kaldıracak olan askeri-siyasi yönelimimizdir. O nedenle başta iktidar olmak üzere bu düzenin bekası için halka ve emekçilere yönelik saldırı uygulayan, sessiz kalan, seyirci olan, bugün muhalefet etmekte ki tek dertleri kurulacak yeni iktidarlarda yer alarak, patronların düzenini sürdürmek ve kendilerini nemalandırmak olan tüm güçler hedefimiz olacak, tarihin çöplüğünü boylayacaktır.

Türkiye ve Kürdistan emekçi halklarının birleşik ortak kurtuluşu düzen partilerinde değil, HBDH ve onun mücadele çizgisindedir.

Eylemimiz yaklaşan 15 Şubat öznelinde uluslararası komploya açık ya da gizli destek vermiş güçleri uyarma ve hapishane direnişçilerini selamlama eylemidir.