HBDH Milisleri: Mersin’de İki Ajanı Cezalandırdık

 Mersin’de İki Ajanı Cezalandırdık

Milislerimiz 30 Mayıs tarihinde Mersin Tarsus ilçesinde bulunan Teyfik Alptekin ve Ali Alptekin isimli şahısların uzun zamandır düşman ile işbirliği ve ihanet içerisinde olduğunu tespit etmiştir. Milislerimiz bu şahısların ev ve aracına eylem düzenlemiş, her iki şahıs da milislerimiz tarafından cezalandırılmıştır.

1 Haziran hamlesinin 17. yıldönümüne girmiş bulunuyoruz. Kürt Özgürlük Hareketi ve gerillasının 1 Haziran 2004 tarihinde emperyalist güçlerin ve TC devletinin imha politikalarına ve PKK’nin tasfiye edilmesine karsı atmış olduğu bu atılım Özgürlük Hareketi’nin mücadelesini bu günlere getirdi. Bu tarihi atılımı yaratan kahraman şehitleri anıyor ve bu tarihi günü tüm özgürlük güçlerine ve halkımıza kutluyoruz.

Bugün dünyanın dört bir yanında faşist diktatörlere ve kapitalist sisteme karşı halklar ayakta, artık bu düzenin son bulması gerekiyor.

ABD’de halkı bu kadar öfkelendiren faşizm neyse Amed’de Kürt gencine yapılan işkencenin, Ankara’da Kürt gencine yapılan ırkçı saldırı da aynı zihniyetin sonucudur. Bundan 7 yıl önce bugünlerde ülkemizde Gezi direnişine tanıklık ettik. 7. yıldönümü vesilesi ile bu direnişi de selamlıyor direniş uğruna kendini feda edip ölümsüzleşenleri anıyoruz.