HBDH Muhlis Akarsu Milisleri: “2 Temmuz’un Ateşi Sizi Yakacak!”

 2 Temmuz’un Ateşi Sizi Yakacak!

29 Haziran 2022 günü 01:30 sıralarında AmedSeyran’da yaya olarak devriye gezen 3 kişilik bekçi grubuna silahlı eylem gerçekleştirilmiştir. Eylemde bir bekçinin yerde yattığı gözlemlenmiş ancak akıbetleri netleştirilememiştir. Eylem sonrası bölgeye çok sayıda özel harekat polisinin sevk edildiği görülmüştür.

Bugünün bekçileri, polisleri, faşistleri ve bütün bir devleti 2 Temmuz 1993’u planlayanlardır. Halkların yıllardır sürdürdüğü mücadelenin karşısında bir katliamcı, onursuz devlet bulunmaktadır. O gün Madımak’ta canlarımızı yakarak öldürenler ellerinde benzin bidonları ile gezdirilmişlerdir. O katiller bugün faşist AKP-MHP iktidarı olarak kendilerini devam ettiriyor.

Eylemimizle cezalandırdığımız bekçi grubu halka sokakta zulmeden, emekçileri döven, ezilenleri tekmeleyenlerdir. Bugün yine halklarımıza, Alevilere, Kürtlere yönelik bir katliam girişimi olsa o bekçiler ve polisler faşist katillere benzin, silah, bomba dağıtacak olanlardır. Bu sebeple bu ülkede hiçbir katliamın hesabı biz bitti demeden bitmez. Sivas’ın hesabını her gün soracağız! Her gün o yanarak semah dönen canlarımızı anacağız. Öldürdüğünüz insanlarımızın hesabını sormak için sizlerle her gün karşı karşıya geleceğiz. Bindiğiniz otobüste olacağız, alışveriş yaptığınız dükkanda olacağız, siz neredeyseniz biz sizin peşinizde olacağız!

2 Temmuz’un hesabını her an ödeyeceksiniz! Hazır olun!

HBDH Muhlis Akarsu Milisleri