HBDH Nesimi Çimen Milisleri: “2 Temmuz’un Hesabını Sormaya Devam Ediyoruz!”

2 Temmuz’un Hesabını Sormaya Devam Ediyoruz!

30 Haziran 2022 günü, saat 10:00 sıralarında İstanbul/Başakşehir’de bulunan bir ticaret merkezinin deposuna yönelik sabotaj eylemi gerçekleştirildi. Çıkan yangında alevler kısa bir süre sonra iş merkezini sararak maddi hasara yol açtı.

Halkımız, emekçiler, Aleviler, Kürtler…

2 Temmuz, 29 yıl önce Sivas/Madımak’ta faşist katil çetelerin devlet desteği ile insanları yakarak katlettiği günün tarihi. Ama bu tarih bir yas günü değildir. Bu tarih faşizme karşı mücadele tarihidir. Bugün içimizdeki ateşi saraylara, çetelere, faşistlere yöneltme günüdür. Katil devletin Alevi halkını hedef alarak televizyonlarda canlı canlı izlettirdiği katliamın hesabını soruyoruz. Devlet, Aleviler’i katlederek bütün ezilenlere, işçilere, emekçilere mesaj vermek istedi. O günden bugüne mücadelemiz hiç değişmedi. Onların vermek istediği mesajları tuzla buz ettik, yok ettik. Daha fazla savaşmaya devam edeceğiz.

Bugün Türkiye bir halklar ve inançlar hapishanesidir. Bizler, Nesimi Çimen Milisleri olarak bu hapishanenin bir duvarını daha yıkıyoruz. Zafere kadar savaşımız sürecek ve faşizmi yıkacağız. Yakılan canlarımızın hesabını tek tek soracağız!

2 Temmuz’u mücadele günü yapalım, savaşalım, kazanalım!

Yaşasın HBDH!

HBDH Nesimi Çimen Milisleri