HBDH “Nubar Ozanyan İntikam Milisleri’nden Fabrika Sabotajı

Kamuoyuna;

06 Ağustos 2019 günü Erçal ailesine ait Zonguldak Alaplı ilçesindeki fabrika “HBDH Nubar Ozanyan İntikam Milislerimizce” imha edilmiştir. Saatlerce süren yangın sonrası fabrika kullanılamaz hale gelmiştir.

AKP Faşizminin parti organlarında yer almış, Karadeniz bölgesinde halklara karşı tetikçilik yaptırılan faşizan çeteleşmelere olanak sağlamış Erçallardan – Sait Erçal AKP-MHP faşist blokunun Efrin işgaline de açıktan destek olmuştur. Binlerce insanın katledildiği, çetelerce yağmalandığı, sömürge ve işgal dışında başka bir gayesi olmayan Efrin saldırısına mali destek sağlayan Erçal “Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayız” açıklaması ile işgal harekatına methiyeler dizen şiirler dahi yazmıştır. “Fırat Kalkanıyla Elbaba kadar girdik Zeytin dalı harekâtıyla korku verdik” diyen Sait Erçal şimdi korkuyu iliklerine kadar hissetmektedir.

Servetlerinizde, ellerinizde binlerce masum insanın kanı ve canı var. AKP Faşizminin parçası, destekçisi, rantçısı tüm patron sınıfını bir kez daha uyarıyoruz. Hepiniz hedefimizsiniz. Ya yaptıklarınızdan nedamet getireceksiniz ya da AKP faşizmini bekleyen berbat sondan payınıza düşeni alacaksınız.

Eylemimiz; 14 Ağustos 2017 yılında Rojava halklarının özgürlük savaşına katılarak yüzlerce savaşçıya eğitim vermiş, HBDH kuruluş çalışmalarında yer almış, tüm mazlum halkların kardeşliği ve özgürlüğü için ölümsüzleşen, enternasyonalist Nubar Ozanyan yoldaşın anısına gerçekleştirilmiştir.

Orhan Komutan Halkların Birleşik Mücadelesinde yaşıyor.

Halkların baş düşmanı AKP-MHP faşizmini yok edeceğiz.

HBDH Milisleri