HBDH Reber Amed Milisleri’nden Hakim ve Savcı Lojmanlarının Trafosuna Eylem

Adaleti Biz Sağlayacağız!

20 Temmuz 2022’de Reber Amed (Abdullah Turhan) milisleri hakim ve savcı lojmanlarının trafosuna sabotaj eylemi düzenledi. Amed/Yenişehir’de “Diyarbakır Forum”un arkasında yer alan lojmanların trafosu, saat 23 sıralarında alev topuna döndü.

Eylemin gerçekleştirildiği alana “Kürdistan’ı karanlığa boğmak isteyenleri yaktığımız ateş ile aydınlatacağız” yazıldı.

Faşist devlet sadece ordu ve polisiyle değil yargısıyla, mahkemeleriyle, adliyesiyle zulüm yapıyor halkımıza. İlerici olan, devrimci olan, onurlu ve ahlaklı olan her şeye en aşağılık yöntemlerle saldırıyor faşizm. Gencecik insanlarımız, yaşlılarımız, siyasetçilerimiz, gazetecilerimiz faşizmin bu savcı ve hakimlerince zindanlara atılıyor. En ağır cezalar kesiliyor bu mahkemelerde. İşkenceci canileri, katilleri bu hakim ve savcılar “aklıyor”! Tecavüzcü Orhanları, uyuşturucu tacirlerini, fuhuş çetelerini bu hakim ve savcılar koruyor. Güpegündüz hastanelerde katliam yapan Şenyaşar ailesinin katillerine bu hakim ve savcılar dokunmuyor. Yargı, faşizmin en has kurumlarından biridir.

“Adalet cübbesi” giymiş hakim ve savcılar, işkenceci polis ve katliamcı ordu kadar faşist devletin temel dayanaklarındandır. Bu yüzden devrimci öfkemizin olağan hedefleri arasındadır. Halklarımıza zulmeden, zulmedenleri koruyup kollayan hiç kimse kendini rahatta hissetmesin!

Ensenizdeyiz!

Bu çürümüş düzeninizle birlikte yok olup gideceksiniz!

Faşizmi yıkmak için ölümsüzlerimizin izinde halkımızın mücadelesini yükselteceğiz!

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

HBDH Reber Amed (Abdullah Turhan) Milisleri