HBDH Rohat Dengdar Milisleri: “Polis Karakoluna Eylem Düzenledik”

 Polis Karakoluna Eylem Düzenledik

HBDH Rohat Dengdar Milisleri, 18 Mayıs günü saat gece 24 sıralarında Amed merkezde bulunan Huzur Mahallesi’nin polis karakoluna el bombaları ve havai fişeklerle saldırı düzenlemişlerdir. Böyle bir saldırıyı hiç beklemeyen polisler bir anda paniklemiş ve uzun namlulu silahlar ve tabancalarla etrafa rastgele ateş etmeye başlamıştır. Bu eylemimizin ardından milislerimiz üslenme alanlarına ulaşmışlardır.

Dost düşman bilmelidir ki bu saldırımızın talimatını Deniz Gezmişlerden, İbrahim Kaypakkayalardan, Sinan Cemgillerden, “Dörtler”den ve tüm mayıs ayı şehitlerinden alıyoruz ve onların kavga buyruğunu yerine getiriyoruz. Ömrünü halkımızın özgürlüğünde adayanların izinde zafere yürüyoruz.

Düşmana boyun eğmeyen, onun önünde diz çökmeyen devrim neferlerinin mücadelelerini sürdürenler bizleriz! Dağlarımız, ovalarımız, ırmaklarımız özgür akana kadar; halklarımız özgür yaşayana kadar, işçilerimiz-emekçilerimiz güzel günler yaşayana kadar savaşacağız. Bu sebeple, şu anda Medya Savunma Alanları’nda süren işgal saldırılarına karşı direnen birleşik devrim gerillalarının yanındayız. Bu devrimci savaşta hem işbirlikçilere karşı hem kimyasal silahlara karşı ve her türden saldırılara karşı savaşan gerillanın devrim ateşini şehirlere taşıyacağız.

Canlarını devrim için feda eden devrimci önderlere, tüm şehitlerimize devrim sözümüz var. Onların inanç ve öfkesini kuşandık. Zafere kadar asla durmayacağız!

İleri, Daha İleri!

HBDH Rohat Dengdar Milisleri