HBDH Sara Tolhildan ve Ruken Zelal Milisleri: “Sara ve Ruken Yoldaşlar Anısına Tuzla’da Sabotaj Eylemi”

Sara ve Ruken Yoldaşlar Anısına Tuzla’da Sabotaj Eylemi

Halklarımızın kurtuluşunu sağlayacak Birleşik Devrim, sayısız can ve kan bedeliyle, ödenen büyük bedellerle, sonsuz acılarla geldi bugüne. Düşmanın baskı, zulüm ve katliamlarına karşı “devrimci zor”a dayanarak bugünlere geldi.

Zafere olan sonsuz inanç, yoldaşlara olan sınırsız bağlılık ve güven temelinde, fedai ruhla savaştı devrimciler. Tutsak düştüler, işkence tezgahlarına çekildiler, darağaçlarında bayraklaştılar… ama asla teslim olmadılar, asla pişman olmadılar, asla geri durmadılar!

26 Eylül’de, Mersin Mezitli’de, HPG savaşçısı iki fedai yoldaşımız, faşist düşmanın bütün güvenlik duvarlarını aşarak polisevine saldırdı! Sabah akşam “inlerine gireceğiz” naraları atan faşist iktidarı “kendi inlerinde” vurdular. Düşman, kendini güvende hissettiği, “bize bir şey yapamazlar” dedikleri yerde saldırıya uğradı!

Bu kahramanca fedai eylemi gerçekleştiren Sara ve Ruken yoldaşlar anısına, HBDH Sara Tolhildan ve Ruken Zelal Milisleri olarak Tuzla’da sabotaj eylemi gerçekleştirdik. 29 Eylül akşamı saat 22 civarında, İstanbul-Tuzla’da bulunan bir geri dönüşüm fabrikası, milislerimizin sabotaj eylemi sonucu alev alev yandı.

Halklarımızın kurtuluşu uğruna kendilerini feda eden yiğit savaşçılar, kavgaya bağlılık andımızdır. Hiçbir ayrım gözetmeksizin, haklarımızın kurtuluşu uğruna gözünü kırpmadan ölümü kucaklayan tüm yoldaşlar, devrimde ve devrimci zorda ısrar kararlılığımızdır!

Sara ve Ruken Yoldaşlar Ölümsüzdür!

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

İleri, Daha İleri!

HBDH Sara Tolhildan ve Ruken Zelal Milisleri