HBDH Savaş Maraş Milisleri: İstanbul’da polise silahlı eylem

 İstanbul’da polise silahlı eylem

26 Mart 2021 günü 23:30 sıralarında İstanbul Yakacık’ta devriye gezen faşizmin kolluk gücü polislere silahlı eylem düzenlenmiştir.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerinde sürdürülen sistemli tecrit politikası ve son olarak görüşme adı altında yapılan devlet provokasyonu ortaya koymaktadır ki, milyonlarca Kürt’ün ve devrimci, demokrasi güçlerinin kaygısı ve çağrısı haklıdır. Öcalan’ın “devlet yanlış oynuyor, avukatlarımla görüşmek istiyorum” çağrısı tehlikenin ciddiyetini ortaya koymaktadır.

Sömürgeci devlet güçlerini uyarıyoruz. Ateşle oynuyorsunuz. Bilinsin ki, Kürt Halk Önderi üzerinden oynanan her oyunun bedeli ağır olur. Ankara’da, İstanbul’da siyasetçi ve yargı adı altında bu tezgahı uygulayanlar bedelini yaşamlarıyla öderler.

Türkiyeli ve Kürdistanlı tüm gençliğe acil eylem çağrısı yapıyoruz. HBDH Türkiye ve Kürdistanlı ezilen halkların, işçilerin, emekçilerin, kadınların birleşik devrimci gücü olarak her yerde, her araçla sömürücü ve sömürgeci güçlere karşı eyleme geçmelidir. AKP yöneticileri, binaları, polis – bekçi gücü, yargı kurumları ateşle oynadığını anlamalı, ateşten çembere alınmalıdır.

Eylemimiz 2019 yılında Haftanin’de ölümsüzleşen Savaş Maraş (Mehmet Soysüren) anısına gerçekleştirilmiştir.

HBDH Savaş Maraş Milisleri