HBDH Şervan Dicle Milisleri: “Diyarbakır’da polisleri el bombası ile vurduk”

Diyarbakır’da polisleri el bombası ile vurduk

21 Nisan 2022 günü Amed’in Sur ilçesinde bulunan Meryem Ana Kilisesi’nden Lalebey Sokağı istikametine devriye gezen, sömürgeciliğin memurluğunu yapan polislere, iki adet el bombası ile eylem gerçekleştirdik. Hedef aldığımız iki polisten birinin yaralandığı tespit edilirken diğer polisin durumu netleştirilememiştir. Milis gücümüz eylem sahasından güvenli şekilde ayrılmıştır.

17 Nisan günü Kürdistan’ın güneyine dönük başlatılan işgal saldırısına karşı gerçekleştirdiğimiz eylemle özgürlük savaşçısı gerillalarla omuz omuza olduğumuzu ilan ediyoruz. Kürdistan halklarına sömürgecilik, Türkiye emekçi halklarına sömürü üzerine inşa olan faşist iktidar bilsin ki savaşı her yere yayıyoruz. Devrimci savaş alanlarına düşen her bombanın ateşi İstanbul’da, Amed’de, İzmir’de, Çukurova’da, faşizmin kalelerinde yangın olacaktır.

Çağrımız faşizmin sömürü çarkları altında ezilen Türkiye emekçi sınıflarına, Türkiye devrimci, sol sosyalist güçleredir. Çağrımız Newroz meydanlarını dolduran Kürt halkına ve gençliğinedir. Şimdi seferberlik zamanıdır. AKP-MHP faşizmi bu topyekün saldırısı ile Kürt’ü imha etmek isterken Türkiye emekçilerini de açlığa mahkum edecek ve kendi saray iktidarını pekiştirecektir. Faşizm karşısında birleşik direnişe geçelim. Halkların özgürlüğü, işçilerin kurtuluşu için devrim balyozuyla “Pençe’nin Kilit’ini” paramparça edelim.

İşgal saldırıları karşısında destansı bir direniş sergileyerek ölümsüzleşen özgürlük savaşçılarını Şehid Şervan Dicle şahsında selamlıyoruz.

Yaşasın Birleşik Devrim!

Faşizmi yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

İleri…Daha İleri…

HBDH Şervan Dicle Milisleri