HBDH Sinan Dersim Milisleri: Ajan faaliyeti yürüten AKP’li Kılıç ailesine ait tır imha edildi

Ajan faaliyeti yürüten AKP’li Kılıç ailesine ait tır imha edildi

29.04.2021 gecesi Mardin AKP İl Başkanı Faruk Kılıç ve karşı devrimci faaliyet yürüten Ali Kılıç’a ait 47 AAY 78 plakalı içindeki yük maliyeti yüksek olan tır Mardin/Derik Kızıltepe otoyolunda seyir halinde iken Sinan Dersim Milisleri’miz tarafından durdurularak içindeki yükle birlikte imha edilmiştir.

HBDH Yürütme Komitesi üyesi Sinan Dersim adına başlatılan devrimci intikam hamlesi kapsamında gerçekleştirilen bu eylemde Kürdistan’da işbirlikçiliğin ve ajanlığın önünü açmaya çalışan, yozlaşmış ilişkileri örgütleyen AKP’li çete ailesi cezalandırılmıştır.

Türkiye’de sömürü, Kürdistan’da sömürgeci tezgahlarla oluşturdukları sermayeyi işbirlikçilik, ajanlık faaliyetlerine kullanan karşı devrimci faaliyetin örgütlenmesinde yer alan her kişi, kurum hedefimizdir. Her yerde, her gün bu devrim düşmanlarını vurmaya ve yok etmeye devam edeceğiz.

Her kanına girdikleri devrimcinin, her kanını akıttıkları yoldaşımızın hesabını misliyle soracağız.

HBDH bugün yasaklara karşı devrimciliğin onuru ve bilinci ile sokaklarda olan, polis barikatlarına aşan, 1 Mayıs’ta ısrar eden devrimcilerin örgütlenmesidir. Halklarımızı, Türkiye işçi sınıfı ve ezilen halklarını birleşik devrim mücadelemize katılmaya, mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz.

“Faşizmi yıkacağız, özgürlüğü kazanacağız” devrimci seferberlik hamlesi kapsamında 1 Mayıs’tan başlayarak tüm sokakları direniş alanına çevirmeye, faşizme karşı ayağa kalkmaya çağırıyoruz.

HBDH Sinan Dersim Milisleri