HBDH Sinan Dersim Milisleri: “Kimyasal Silahları Yeneceğiz!”

Kimyasal Silahları Yeneceğiz!

22 Ekim günü gece saatlerinde İstanbul’da HBDH Sinan Dersim Milisleri “Dağlardan Şehirlere Uzanan Birleşik Devrim, Kimyasal Silahları Yenecek! -HBDH” imzalı pankart asarak bütün halkı bu saldırılara karşı harekete geçmeye çağırdı ve birleşik devrim gerillalarının direnişini selamladı.

AKP-MHP faşizmi başta kimyasal silah kullanarak savaş suçları işlemeye devam ediyor. Onların özü-sözü çürümüş olan yetkilileri, bakanları, sözcüleri ve topyekun hepsi “kimyasal silah kullanmadık” diyerek hala yalan söylemektedirler. Bu nedenle bu savaş, iyiyle kötü arasında bir savaştır. Ezenle ezilen arasında bir savaştır. Bizim haklı kavgamızdır. Onlar her dakika yalan söylerken yine her dakika kimyasal silah kullanmaya devam ediyorlar. Ama halklarımız ve işçi sınıfı bilsin ki, bu alçak düşmana karşı eylemlerimiz de devam ediyor.

Biz onların alçakça bu kimyasal silahları kullanmalarının sebeplerini çok iyi biliyoruz. Yenilgilerinin üzerini örtmeye çalışıyorlar. Birleşik devrimi dağlardan şehirlere kadar her yerde hareketsiz kılmak istiyorlar. Ama onları bekleyen sondan kaçamazlar. O sonu onlara biz hazırlıyoruz!

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

İleri… Daha İleri…

HBDH Sinan Dersim Milisleri