HBDH Taylan Demircioğlu Milisleri: “Düşmanı ‘Cephe Gerisinde’ Vurmaya Devam Ediyoruz!”

 “Düşmanı ‘Cephe Gerisinde’ Vurmaya Devam Ediyoruz!”

Rojava Devrimi’nden aldığımız güçle vuruyoruz düşmanı! Boğulmak istenen bizim devrimimiz, karartılmak istenen bizim geleceğimiz, çalınmak istenen bizim özgürlüğümüzdür! Bu bilinçle vuruyoruz. Zaferi mutlaka kazanacağımız inancıyla vuruyoruz!

23 Kasım gecesi saat 23.30’da Amed’de yine faşist polisleri hedef aldık. Kayapınar ilçesinde, Sanayi Mahallesi’nde devriye gezen zırhlı araç, milislerimizin bombalı ve molotoflu saldırısına hedef oldu.

Düşmanı adım adım izleyen, soluğunu ensesinden eksik etmeyen HBDH Taylan Demircioğlu Milisleri, gençlerimizi ve emekçi halkımızı sindirmek için devriye gezen zırhlı polis aracına el bombaları ile saldırdı. Bombaların patlamasının hemen ardından molotof kokteylleriyle saldırıya devam ettik. Saldırı karşısında önce şaşkınlığa düşen faşist güçler, hemen ardından mahalleye yığınak yaparak halka zulmetmek istedi. Fakat mahalle halkının kitlesel tepki göstermesi üzerine zırhlı polis araçları mahalleden çekilmek zorunda kaldılar.

Sürekli söylüyoruz. Bizzat eylemlerimizle de sözümüzün arkasında duruyoruz. Faşist polis ve askerler bizim sokaklarımızda ellerini kollarını sallayarak gezemeyecekler! Buna asla, ama asla izin vermeyeceğiz! Biz, size aldığınız nefes kadar yakınız! Devrimci öfkemizin yakıcı soluğunu her zaman ensenizde hissedeceksiniz. Bu topraklarda istediğiniz gibi at koşturamayacaksınız. Sınırın öte yakasında halkımızı, onun devrimci kazanımlarını, onun zafere yürüyen devrimini boğabileceğinizi sanıyorsunuz. Ama yanılıyorsunuz! Burada, “cephe gerisinde” sizi vurmaya devam edeceğiz!

Zafer, birleşik devrimin olacak! Zafer, halklarımızın olacak!

Yaşasın Rojava Devrimi!

Biji Şoreşa Rojava!

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

İleri… Daha İleri…

HBDH Taylan Demircioğlu Milisleri